ZIO Pekin 2022. Monika Hojnisz-Staręga dziewiąta w biegu pościgowym

0
545
fot_biathloncompl

Monika Hojnisz-Staręga (AZS AWF Katowice) zajęła dziewiąte miejsce w biegu pościgowym podczas niedzielnej rywalizacji biathlonistek na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Polka wystartowała jako szesnasta ze stratą 1:29 do zwyciężczyni biegu na 7,5 km Norweżki Marte Olsbu Roeiseland. Na pierwszym strzelaniu Hojnisz-Staręga pomyliła się dwukrotnie i musiała biegać dwie karne rundy. Kolejne wizyty na strzelnicy okazały się już jednak bezbłędne. Zawodniczka AZS AWF Katowice prezentowała na trasie niezłą formę biegową, dzięki czemu ukończyła zawody w czołowej dziesiątce. Do triumfatorki Roeiseland straciła 2:28.8.

Duże nadzieje wiązaliśmy w niedzielę ze startem panczenistek w sprincie na 500 m. Andżelika Wójcik (AZS AWF Katowice), która ma już na swoim koncie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, na igrzyskach musiała zadowolić się jednak jedenastą lokatą.

Bardzo trudne warunki panowały dziś na trasie slalomu giganta mężczyzn. Podczas pierwszego przejazdu z trasy wypadł Paweł Pyjas (AZS AWF Katowice).