Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Zespół prowadzony przez Javiera Webera pokonał na wyjeździe Cuprum Lubin 3:0. MVP – Jan Firlej.

W sobotnie popołudnie olsztynianie nie pozostawili złudzeń, która drużyna zasługuje na komplet punktów. Pierwsze dwa sety przebiegły w pełni pod dyktando akademików z Kortowa (25:18, 25:16). Siatkarze Cuprum próbowali nawiązać walkę w trzeciej partii, lecz nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanych olsztynian, którzy zwyciężyli 25:16, jak i całe spotkanie 3:0. W ligowej tabeli ekipa ze stolicy Warmii i Mazur utrzymała piątą pozycję, gromadząc na swoim koncie 31 punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie potwierdzili swoją dobrą dyspozycję we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Indykpol AZS dysponował dokładniejszym przyjęciem (52% dokładnego przyjęcia przy 39% dokładnego przyjęcia rywali), skuteczniejszym atakiem (62% do 41%), blokiem (11:1) oraz w polu serwisowym (7:2). Najwięcej punktów w ekipie gości zdobył TJ DeFalco (18 pkt.), a u gospodarzy – Marcin Waliński i Grzegorz Bociek (po 9 pkt.).

MVP spotkania został wybrany Jan Firlej. – Dyktowaliśmy warunki, byliśmy stabilni i kontrolowaliśmy mecz. Widać pracę, którą wykonaliśmy. Chcemy być w play-offach i robimy wszystko, żeby tam powalczyć – powiedział rozgrywający na antenie Radia UWM FM.

Atakujący Karol Butryn zdobył 13 punktów. Co po spotkaniu powiedział siatkarz Indykpolu AZS? – Wyglądaliśmy dzisiaj bardzo dobrze. Z drugiej strony zespół z Lubina nie postawił nam wysoko poprzeczki. Myśleliśmy, że to spotkanie będzie dużo bardziej zacięte. Cieszy fakt, że gramy dobrze i przekonywająco wygrywamy z takimi przeciwnikami – stwierdził zawodnik na antenie Radia UWM FM.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziesz na stronie Radia UWM FM – posłuchaj rozmów online.

W kolejnym spotkaniu Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się w Iławie z Cerradem Enea Czarnymi Radom (poniedziałek, 21 lutego o godz. 17:30). Transmisja m.in na antenie Radia UWM FM.

Sponsorem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn jest Grupa PZU S.A.