Z Madrytu po medal AMP

0
1010

Akademickie Mistrzostwa Polski w karate właśnie wzbogaciły się o sporą gwiazdę i zarazem faworytkę. To Coral Herrador, Hiszpanka, która trafiła do nas w ramach studenckich wymian programu Erasmus +.

Coral studiowała na wydziale Inżynierii Agronomii, Środowiska i Biosystemów Politechniki w Madrycie, a swoją wiedzę postanowiła poszerzać na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Tu odbywa praktyki na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności, a po godzinach spędzonych w laboratorium bierze udział w prowadzonych przez Andrzeja Zarzyckiego zajęciach karate sekcji AZS UP Wrocław.

Coral została przywitana entuzjastycznie, co nie może dziwić, jeśli spojrzy się na jej dotychczasowe dokonania. Hiszpanka to przecież dwukrotna medalistka ostatnich Akademickich Mistrzostw Świata. W Kobe wywalczyła srebro w kumite drużynowym i brąz w kumite indywidualnym w kat. -61 kg.

– Treningi rozpoczęłam już w wieku trzech lat. Mój brat ćwiczył karate i zawsze chciałam robić to samo co on. W kumite zaczęłam rywalizować na poważnie, kiedy miałem 14 lat i od tego czasu uczestniczyłem we wszystkich mistrzostwach mojego kraju, zdobywając łącznie 15 medali. Na ostatnich Mistrzostwach Hiszpanii wywalczyłam srebro – opowiadała Coral i widać było, że na medal w AMP też ma sporą ochotę. Będzie on smakował podwójnie, bo nowy klub Coral to gospodarz tegorocznej edycji AMP w karate.

Na podstawie materiałów przesłanych przez AZS UP Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj