Miłość w barwach bieli i zieleni

0
1209

Czy przystępując do AZS zastanawialiście się kiedyś jak bardzo ta organizacja może wpłynąć na Wasze życie? Dwójka AZeteSiaków: Ania Romanowska i Oskar Belcik – absolwenci Akademii Liderów z 2012 r. na pewno nie myśleli, że aż tak bardzo…

Ona – chełmianka, studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Prezes Klubu Uczelnianego, zapalona organizatorka, Weryfikatorka AMP, laureatka Nagrody im. Eugeniusza Pietrasika. On – rodowity Górnoślązak, sportowiec uprawiający futsal i siatkówkę, Prezes KU Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Członek Rady UKF Organizacji Środowiskowej AZS Katowice.

Poznali się w miejscu, które bez przesady nazwać można sercem i duszą Akademickiego Związku Sportowego czyli w ośrodku Straszny Dwór w Zieleńcu podczas Akademii Liderów w 2012 r. Wówczas  jeszcze nic nie wskazywało na to, że znajomość ta zamieni się w coś wyjątkowego, ale kolejna odsłona szkolenia naszych działaczy pokazała, że między tą parą ludzi z różnych końców Polski „zaiskrzyło”.

Przez kolejne trzy lata spotykali się „na AMPach”, starali się wzajemnie odwiedzać przy każdej możliwej okazji. Nie małą rolę w cementowaniu ich związku miał też Tomek Chochołek, który gościł naszych zakochanych w sobie AZeSiaków podczas „majówek”.

Miłość jednak nie znosi odległości i Oskar niemal natychmiast po zakończeniu studiów w 2016 r. przeniósł swe życie do stolicy Lubelszczyzny i rzecz jasna „naszej” Ani oraz … KU AZS Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, gdzie rozpoczął treningi w sekcji piłki ręcznej, a w dwa lata później (w dniu 29. urodzin pewnego Racjonalnego Psychologa) byli już narzeczonymi.

18 maja 2019 r. w chełmskiej katedrze Ania i Oskar stanęli na ślubnym kobiercu gdzie w obecności rodziny, oraz rzecz jasna nas – AZSiaków, złożyli ślubną przysięgę i już na zawsze związali ze sobą swe życie.

Trzy literki, jedno serce, A – Z – S!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here