Lubelska Uniwersjada jako eliminacje do Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku odbyła się w dniach 19-21 listopada. Ponad 300 studentów rywalizowało w siedmiu dyscyplinach nie tylko o medale.

Największą niespodziankę sprawili studenci WSSP Lublin – od kilku dni jako Akademii Nauk Stosowanych w Lublinie, którzy wygrali turniej koszykówki mężczyzn. Kolejną mocno obstawioną dyscypliną był futsal mężczyzn. Tutaj też nie obyło się bez niespodzianki – triumfował Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Bardzo wysoki poziom oglądaliśmy na zawodach w pływaniu oraz turniejach tenisa stołowego.

– Lubelską Uniwersjadę przeprowadziliśmy w ostatnim możliwym terminie przed Ogólnopolskim Finałem Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. W Lublinie szykujemy się na przybycie reprezentacji ośmiu środowisk, których studenci będą rywalizować o pierwsze medale na studiach. To będzie dla nich wielkie przeżycie i kolejna z szans na integrację – mówił Jakub Kańkowski, koordynator Lubelskiej Uniwersjady.

– Wyniki poszczególnych dyscyplin były systematycznie zamieszczane na profilach Facebook: AZS Politechniki Lubelskiej i AZS UP Lublin. Szczegółowe wyniki wszystkich dyscyplin znajdują się w komunikacie końcowym. Pełna galeria z zawodów Lubelskiej Uniwersjady została opublikowana na profilu FB AZS Lublin – podsumowała Oliwia Nowosad z biura AZS Lublin.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych AZS Lublin – FacebookInstagram i TicTok. Tam najszybciej pojawiają się materiały dotyczące zawodów akademickich w województwie lubelskim. Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku został wpisany w obchody 100-lecia AZS Lublin i odbędzie się w dniach 3-5 grudnia 2021 roku w Lublinie.

Foto: Bartłomiej Wójtowicz, Rafał Woźniak