W miniony weekend na Termach Maltańskich w Poznaniu o medale kolejnej imprezy cyklu Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS rywalizowali studenci z niepełnosprawnościami. W zawodach pływackich wzięli udział reprezentanci jedenastu uczelni. 

Drużynowo na najwyższym stopniu podium stanął zespół z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, za nim uplasował się Katolicki Uniwersytet Lubelski, a trzecie miejsce zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wyniki indywidualne w poszczególnych konkurencjach są dostępne na stronie Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS.

– Pierwszy raz brałam udział takiej imprezie i jestem pod dużym wrażeniem. Pojechałam na zawody głównie po to, żeby oderwać się od obowiązków. Udało się! Oprócz rywalizacji była świetna atmosfera, poznałam wiele nowych osób i bardzo miło spędziłam czas. Zdobyłam srebrny medal w konkurencji 50 m stylem dowolnym, co jeszcze bardziej mnie cieszy i motywuje do pracy w sporcie. Myślę, że to nie były ostatnie IMPy, w jakich brałam udział – mówi Wiktoria Zięba z AGH Kraków.

– Przyjechałam na zawody, ponieważ uprawiam pływanie od dziecka. Podczas IMP AZS wszyscy byli do siebie wyrozumiali i pozytywnie nastawieni. Z zawodów wróciłam pełna pozytywnych wrażeń i do tego z medalami na szyi – podsumowuje Estera Łabiega z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

V Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Pływaniu to projekt będący kontynuacją Ogólnopolskich Zawodów Pływackich dla osób z niepełnosprawnościami, które w Poznaniu odbywają się nieprzerwanie od 16 lat. Wydarzenie organizowane jest przez Klub Uczelniany AZS UAM Poznań, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS finansowane są przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a głównym sponsorem jest GRUPA LOTOS. Kolejne zawody z cyklu IMP AZS odbędą się w dniach 13-15.11.2020 w Bydgoszczy, gdzie królować będzie goalball, czyli gra niemająca odzwierciedlenia w sporcie osób pełnosprawnych.

Klasyfikacja drużynowa IMP AZS w pływaniu:

1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
2. Katolicki Uniwersytet Lubelski
3. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
4. Politechnika Poznańska
4. Uniwersytet Rzeszowski
4. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
7. Uniwersytet Marii Curii Skłodowskiej w Lublinie
8. Politechnika Wrocławska
9. Uniwersytet Zielonogórski
10. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
11. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Więcej zdjęć z zawodów na stronie IMP AZS.

Tekst: Dominika Hoft

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj