Wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego oraz wiceprezydent Światowej Federacji Sportu Akademickiego (FISU) Marian Dymalski będzie kandydował w wyborach na członka Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Kandydaturę Dymalskiego zgłosił Polski Komitet Olimpijski.

Marian Dymalski, oprócz funkcji pełnionych w AZS i FISU, jest również członkiem prezydium zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jego kandydaturę w wyborach w MKOl poparły już FISU oraz EUSA, czyli Europejska Federacja Sportu Studenckiego.

– Pan Dymalski odegrał kluczową rolę w założeniu EUSA w 1999 roku i dzięki jego ogromnemu wsparciu Polska jest od tego czasu wiarygodnym partnerem dla wielu wydarzeń EUSA. Świadczy o tym tytuł najlepszego krajowego związku w Europie, organizacja wielu zawodów, choćby m.in. zbliżających się Europejskich Igrzysk Studenckich w Łodzi, które odbędą się w 2022 roku w Łodzi – napisano na stronie internetowej EUSA.

Marian Dymalski jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Prawa i Administracji. W latach 1977-1979 był sekretarzem Regionalnego Klubu Olimpijskiego. Od roku 1979 sprawował funkcję sekretarza Klubu Środowiskowego AZS Wrocław, a w styczniu 2011 roku został prezesem Klubu Sportowego AZS Wrocław. W roku 1998 został uznany najlepszym działaczem sportowym w Polsce, a w 2000 roku najlepszym menadżerem sportu. Został również nagrodzony złotą i srebrną odznaką dla zasłużonych działaczy kultury fizycznej. Otrzymał też złoty medal za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj