Sofia Ennaoui najlepszym sportowcem AZS w Lublinie

0
771

Wtorkowy wieczór był bardzo udany dla Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin. Podczas Gali Sportu Akademickiego AZS Lublin poznaliśmy najlepszego sportowca, najlepszego trenera, najpopularniejszego sportowca oraz nadzieję sportu akademickiego AZS Lublin. Trzy z czterech nagród otrzymali przedstawiciele AZS UMCS!

Wyróżnienie w kategorii “Najlepszy Sportowiec” trafiło do Sofii Ennaoui. Lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 1500 metrów w tym sezonie sięgnęła po tytuł indywidualnej i drużynowej mistrzyni Polski. Poprawiła także 39-letni rekord kraju na dystansie 1000 metrów.

Najlepszym trenerem został z kolei Tomasz Bielecki. Szkoleniowiec, który od lat pracuje na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej doprowadził drużynę piłkarzy do historycznego akademickiego wicemistrzostwa Polski. W historii zapisywał się jednak nie tylko w tej edycji AMP. W poprzednich również zajmował ze swoim zespołem miejsca na podium w piłce nożnej czy futsalu.

Nadzieją sportu akademickiego został skoczek wzwyż AZS UMCS Lublin, Jakub Hołub. Podopieczny trener Beaty Hołub zanotował zdecydowanie najlepszy rok w karierze. 18- latek sięgnął po srebro seniorskich mistrzostw Polski, brąz Mistrzostw Polski do lat 23 oraz tytuł drużynowego mistrza kraju.

Wyróżnienia otrzymały także osoby działające w Klubie Uczelnianym AZS UMCS Lublin. Złota Odznaka powędrowała do Prezesa Rafała Walczyka, natomiast srebrne do Dagmary Gruszczak oraz Dominika Małysa. Ten ostatni został także laureatem nagrody im. Leszka Marii Roupperta.

Tekst: Kamil Wojdat

Foto: Paweł Skraba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj