Wioślarze na podium mistrzostw świata!

0
1107

Świetnie spisują się polscy wioślarze na trwających w Linz (Austria) mistrzostwach świata. Dziś Polacy zdobyli trzy medale – złoty i dwa srebrne. Wśród świeżo upieczonych wicemistrzyń i wicemistrzów świata są reprezentanci klubów AZS!

Po srebro sięgnęła czwórka podwójna kobiet, w składzie której znalazły się aż trzy azetesiaczki – Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa), Maria Springwald (AZS AWF Kraków) i Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń). Na drugim stopniu podium stanęła także męska czwórka podwójna z Dominikiem Czają i Szymonem Pośnikiem (obaj AZS AWF Warszawa) w składzie. Obie osady już dzięki awansowi do finału zapewniły sobie kwalifikacje olimpijskie. Tytuł mistrzów świata wywalczyła czwórka bez sternika mężczyzn.

Tuż za podium uplasowała się czwórka bez sternika kobiet, w której płynęła Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski).

Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków) z Anną Wierzbowską zajęła drugie miejsce w finale C (łącznie 14. lokata) w dwójce kobiet. Na tym samym miejscu rywalizację w dwójce mężczyzn ukończył Łukasz Posłajko (AZS Szczecin) z Bartoszem Modrzyńskim. Z kolei Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków) wraz z Weroniką Deresz była trzecia w finale C (łącznie 15. miejsce) w dwójce podwójnej wagi lekkiej.

W piątek w jedynce wagi lekkiej mężczyzn drugą lokatę w finale B, a ósmą w końcowej klasyfikacji zajął Miłosz Jankowski z AZS AWFiS Gdańsk.

Jutro ostatni dzień zmagań na torze w Linz. Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) z Mateuszem Biskupem wystartuje w finale A w dwójce podwójnej mężczyzn. Panowie mają już zapewnioną kwalifikację olimpijską. O prawo startu w Tokio w finale B w jedynce mężczyzn powalczy Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa).

Foto: J. Kowacic/PZTW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj