Widowiskowa piłka ręczna zadebiutowała na piasku!

0
633

Piasek, woda, widowiskowe akcje i spektakularne rzuty. W Olsztynie odbyły się pierwsze Otwarte Akademickie Mistrzostwa Warmii i Mazur w piłce ręcznej plażowej!

Piłka ręczna plażowa przebojem zdobywa nowe miejsca, zawodników oraz kibiców na całym świecie. Po raz kolejny ta niezwykle dynamiczna dyscyplina, zawitała również do stolicy Warmii i Mazur. Na terenach Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie, odbyły się pierwsze Otwarte Akademickie Mistrzostwa Warmii i Mazur w piłce ręcznej plażowej.

W szranki stanęli studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Wśród zawodników nie zabrakło także aktualnych piłkarzy ręcznych Warmii Energa Olsztyn, którzy łączą pasję z gry w piłkę ręczną ze studiowaniem.

– Cieszę się, że OŚ AZS Olsztyn wyszedł z tak ciekawą inicjatywą – przyznaje Radosław Dzieniszewski, zawodnik Warmii UWM Olsztyn. – Była to świetna promocja plażowej piłki ręcznej, która cieszy oko zarówno starszych i młodszych sympatyków sportu. Podczas turnieju tłumaczyliśmy, dlaczego bramki liczone są za dwa punkty, a nie za jeden oraz jak to możliwe, że na piasku nie ma kozłów. Jest to zupełnie inna rzeczywistość niż w piłce ręcznej halowej. Po kibicach widziałem, że cała otoczka przypadła im do gustu.

Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym. Mecz składał się z dwóch tzw. „setów”, po dziesięć minut każdy. Drużyna, która wygrała seta, otrzymywała jeden punkt meczowy. W przypadku remisu po dwóch setach, o ostatecznym rozstrzygnięciu zadecydowały rzuty karnet.

Bezkonkurencyjni okazali się piłka ręczni Warmii UWM Olsztyn, którzy zwyciężyli we wszystkich spotkaniach. Akademicy z Kortowa musieli jednak sporo się napocić w pojedynkach z SAS PWSZ Elbląg czy Orły OSW Olsztyn, bowiem o końcowym wyniku rozstrzygały rzuty karne. Na drugim miejscu uplasowali się przyjezdni z Elbląga, a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Orłów OSW Olsztyn.

– Zwycięstwo na własnym terenie smakuje bardzo dobrze – mówił z uśmiechem Mateusz Kopyciński, zawodnik UWM Olsztyn oraz klubowy Mistrz Polski w piłce ręcznej plażowej. – Turniej został bardzo dobrze zorganizowany, a dla mnie było to bardzo dobre przetarcie przed sezonem klubowym, który zaraz się rozpoczyna.

– W pewnym momencie wszystko mogło się wydarzyć – przyznaje Dzieniszewski. – Ostatnie spotkania były bardzo zacięte, ekipa z Elbląga mogła wygrać cały turniej. Staraliśmy się temu sprostać i w efekcie odnieśliśmy zwycięstwo. Najważniejsze, że emocje były do samego końca, kibice z zapartym tchem śledzili wszystkie spotkania, a to w naszej dyscyplinie jest najważniejsze.

Wyniki Otwartych Akademickich Mistrzostwa Warmii i Mazur w piłce ręcznej plażowej:

  • Warmia UWM Olsztyn – Energetyk OWSIiZ Olsztyn 2:0
  • SAS PWSZ Elbląg – Orły OSW Olsztyn 2:0
  • Orły OSW Olsztyn – Energetyk OWSIiZ Olszyn 2:0
  • Warmia UWM Olsztyn – SAS PWSZ Elbląg 2:1
  • Energetyk OWSIiZ Olszyn – SAS PWSZ Elbląg 0:2
  • Warmia UWM Olsztyn – Orły OSW Olsztyn 2:1

Ostateczna kolejność:

  1. Warmia UWM Olsztyn
  2. SAS PWSZ Elbląg
  3. Orły OSW Olsztyn
  4. Energetyk OWSIiZ Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here