Rekord w rękach kobiet

0
418

Już tylko kilkadziesiąt godzin pozostało do rozpoczęcia próby bicia Rekordu Guinnessa! W sobotę, 1 czerwca w hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego do rywalizacji przystąpi reprezentantka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz zawodniczka Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Udział w wydarzeniu jest dla obu pań niewątpliwym zaszczytem, ale także ogromnym wyzwaniem. Motywacji dodaje wsparcie trenerów oraz dużo pozytywnej energii. Mowa o głównych bohaterkach weekendowej próby pobicia Rekordu Guinnessa w boccia – Dominice Hoft oraz Marlenie Pogorzelczyk.

Dominika Hoft jest studentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach pedagogicznych. Od początku studiów aktywnie angażuje się w życie studentów z niepełnosprawnościami. Od siedmiu lat działa w Zrzeszeniu Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”, gdzie piastowała już funkcje przewodniczącej oraz wiceprzewodniczącej zarządu, a także była członkiem wspierającym działalność zrzeszenia. Dominika organizuje liczne konferencje, wyjazdy, szkolenia oraz otwarte spotkania studenckie. Aktywnie angażuje się w sekcję sportową studentów z niepełnosprawnościami, gdzie trenuje przez cały rok, przygotowując się do Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Jej pasją jest sport, zwłaszcza siatkówka, którą kocha oglądać oraz w nią grać. Z zamiłowania Dominika jest animatorem czasu wolnego. Sprawdza się w organizacji festynów, szkoleń animacyjnych, wyjazdów, półkolonii czy obozów sportowych. Pracowała w hotelu pełniąc rolę animatora, a także w parku rozrywki Energylandia. Na co dzień jest stażystką w Biurze ds. studentów z niepełnosprawnościami na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dominika z boccią związana jest od 4 lat. Po raz pierwszy miała z nią styczność podczas treningu przygotowawczego do IMP AZS. Gra jest dla niej formą rozrywki. W swoich działaniach zawsze kieruje się mottem „Atmosfera-Zabawa-Satysfakcja”, które są dla niej najważniejsze. Próba bicia Rekordu Guinnessa jest dla Dominiki dużym wyzwaniem, ale przede wszystkim zaszczytem i zwieńczeniem studenckiej przygody na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Marlena Pogorzelczyk jest studentką 3 roku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i profilaktyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od początku studiów angażuje się w działalność sportową i uniwersytecką studentów z niepełnosprawnościami. Od dwóch lat pełni funkcję przewodniczącej Rady Studentów Niepełnosprawnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

– Moja przygoda z boccią zaczęła się niedługo po moim pojawieniu się w murach Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ramach zajęć WF zaczęłam uczęszczać na zajęcia z pływania. Niedługo potem wzięłam udział w zawodach w goalballu, a w końcu także w bocci. Jest to wspaniała dyscyplina sportu, w której swoich sił może spróbować praktycznie każdy. Boccia to dla mnie przede wszystkim dobra zabawa. Dodatkowo wszelkie zawody sportowe w tej dyscyplinie zawierają element rywalizacji i dostarczają wielu pozytywnych emocji – mówi Marlena Pogorzelczyk. Rekord Guinnessa w bocci to dla mnie przede wszystkim ogromne wyzwanie (szczególnie pod względem fizycznym), a także duży zaszczyt. Motywuje mnie jednak myśl, że będzie to czas spędzony w miłym towarzystwie, z mnóstwem pozytywnej energii – dodaje.

Próba bicia Rekordu Guinnessa rozpocznie się w sobotę, 1 czerwca o godzinie 10:00. Całodobowy pojedynek zakończy się dzień później o godzinie 10:30. Imprezą towarzyszącą będą IV Integracyjne Mistrzostwa Polski w boccia, rozgrywane na sąsiadujących boiskach.

Tekst: Dawid Piechowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here