Uniwersytet Medyczny w Lublinie spędzi święta i nowy rok na fotelu lidera klasyfikacji generalnej uczelni Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego.

W listopadzie i grudniu odbyło się ponad 100 spotkań w futsalu, piłce siatkowej, koszykówce i piłce ręcznej oraz zorganizowano dziesięć turniejów. W AMWL wystartowało prawie 1500 studentów, którzy reprezentowali dziesięć lubelskich uczelni. Liderem klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego został Uniwersytet Medyczny w Lublinie, który wyprzedza o pół punktu Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Trzecia jest Politechnika Lubelska, ale ze stratą tylko siedmiu punktów do pierwszego miejsca.

– Początek roku akademickiego był intensywny nie tylko w kontekście nauki, ale również jeżeli chodzi o liczbę zawodów rozgrywanych w ramach AMWL. Dzięki dobremu skoordynowaniu działań i promocji poszczególnych startów do tej pory byliśmy w stanie wystawić reprezentacje na wszystkie rozegrane dyscypliny. W połączeniu z wysokimi wynikami przywożonymi z zawodów przełożyło się to na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej uczelni. Jako prezes, jestem niezmiernie dumny z wyniku, który osiągnęliśmy, ponieważ po raz pierwszy w historii AMWL kończymy rok jako lider rozgrywek. Nie byłoby to możliwe bez pomocy koordynatorów poszczególnych sekcji i członków Zarządu, za co serdecznie im dziękuję – mówił Wojciech Kołodziej, prezes Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

W nowym roku kalendarzowym zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja o pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej uczelni AMWL. Czy któraś z uczelni będzie jeszcze w stanie włączyć się do walki o podium? Wszystko wyjaśni się na przełomie maja i czerwca 2023 roku. Zestawienie wyników jest dostępne na stronie amwl.lublin.pl. Poniżej kilka zdjęć z ostatnich tygodni rywalizacji.

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego są zaliczane jako eliminacje Akademickich Mistrzostw Polski. Relacje z zawodów są udostępniane w mediach społecznościowych AZS Lublin – FacebookInstagram i TikTok – oznaczane jako #AMWL.

Cały cykl zawodów AMWL rozgrywany jest pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka. Inicjatywę wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Urząd Miasta Lublin. Warto wspomnieć, że Lublin jako pierwsze miasto w Polsce w roku 2023 będzie Europejską Stolicą Młodzieży! Patronat medialny sprawują TVP 3 Lublin, Radio Lublin, Radio Centrum, Kurier Lubelski i Pasja AZS.

Foto: Karol Zienkiewicz