UMed Łódź charytatywnie

1
1677

Już 12 maja odbędzie się III Bieg Charytatywny UMedu! Niemal 500 biegaczy weźmie udział w rywalizacji na dystansie 6750 m w malowniczym Lesie Łagiewnickim. Każdy z nich ma maksymalnie godzinę na pokonanie trasy.

Organizatorem imprezy jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi we współpracy z Klubem Uczelnianym AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, AZS Łódź oraz Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obok popularyzacji biegania, integracji środowiska akademickiego i promowania aktywności fizycznej impreza ma szczytny cel. W tym roku wszystkie środki zebrane z wpłat uczestników zostaną przekazane do KRWINKI, Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi. Taką decyzję podjęli sami uczestnicy w głosowaniu internetowym.

To już trzecia edycja biegu, który zyskuje na popularności. Z roku na rok liczba uczestników rośnie – dwa lata temu w imprezie wzięło udział ponad 100 zawodników, a rok temu pobiegło 231 osób. W tym roku zapisy zostały otwarte zaledwie przed tygodniem, a do udziału zgłosiły się już 442 osoby! W ramach biegu prowadzone są cztery kategorie, odrębnie dla kobiet i mężczyzn – open, pracownik UMedu, student UMedu oraz członek KU AZS UMed. Dla każdego uczestnika przygotowano pakiet startowy – worek, koszulkę oraz numer startowy. Ci, którzy dobiegną do mety otrzymają także pamiątkowy medal, a dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach tradycyjnie przygotowano nagrody niespodzianki.

– To będzie dla nas wyjątkowy dzień! Łączymy siły, aby pomóc tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. W naszym biegu co roku biorą udział rektorzy, pracownicy dydaktyczni, pracownicy biurowi, lekarze, studenci i miłośnicy biegania – mówi sekretarz KU AZS UMed Łódź, Katarzyna Rożniata. – Każdy, kto chce wesprzeć cel charytatywny, może wziąć udział w naszej imprezie. Co ważne, wszyscy jesteśmy zwycięzcami, bez względu na osiągnięty wynik sportowy. Niezwykle się cieszę, że bieg się rozwija i z roku na rok udaje nam się zachęcić coraz więcej osób do uczestnictwa w imprezie – dodaje.

Na listach startowych tegorocznego biegu nadal są wolne miejsca! Rejestracja jest banalnie prosta – wystarczy wypełnić formularz na stronie http://www.time4s.pl/zapisy.html.

Wszystkie szczegóły dotyczące biegu znajdują się na stronie http://www.umedbiega.umed.pl/. Serdecznie zapraszamy także na stronę wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1860692667364402/.