Aktywnie Zmienili Siebie

0
1097

97 kilogramów mniej – to łączny wynik ośmiu osób, które wzięły udział w trwającym trzy i pół miesiąca projekcie Aktywnie Zmieniaj Siebie. Ideą projektu było propagowanie zdrowego trybu życia.

Projekt, realizowany przez Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, został przeprowadzony w dwóch akademickich miastach – Zielonej Górze i Koninie.

– Uczestnicy stracili blisko sto kilogramów tkanki tłuszczowej, ale to jest niejako pozytywny efekt uboczny. Największym sukcesem dla uczestników okazało się zdiagnozowanie chorób, które zostały wykryte podczas badań. Cieszy nas także wzrost pewności siebie i poczucia własnej wartości wśród uczestników – mówi Marzena Pałasz, dietetyk opiekująca się uczestnikami. W sumie było ich ośmiu, rekordzista zgubił 22 kilogramy.

W obu miastach w programie brały udział cztery osoby wybrane w trakcie castingów. Uczestnicy programu przeszli kompleksową przemianę w kierunku poprawy zdrowia i sylwetki. Byli pod ścisłą opieką specjalistów – psychologa, dietetyka i trenera personalnego. Codziennie dostawali indywidualnie zbilansowane przez dietetyka zdrowe posiłki od firmy cateringowej, a także uczęszczali na zajęcia sportowe do AZS.

– W projekcie brały udział też firmy z branży beauty, czyli fryzjer, wizażysta, stylista i kosmetolog – mówi Marek Lemański, dyrektor KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

– Dla mnie najważniejszym celem było zgubienie kilku kilogramów, ale najważniejszą wygraną jest to, że dowiedziałam się, iż choruję na tarczycę. Teraz czeka mnie kolejna walka – mówi Ewa Sapeńko z Zielonej Góry, jedna z uczestniczek projektu.

Jeszcze w tym roku projekt Aktywnie Zmieniaj Siebie ma zawitać do dwóch kolejnych miast.

fot. LM.PL