UMCS Lublin prowadzi w klasyfikacji generalnej uczelni Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Na półmetku rozgrywek grupę pościgową stworzyli druga Politechnika Lubelska i trzeci Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

– Cieszy nas frekwencja. Doliczyliśmy się ponad 1500 studentów startujących w AMWL. Przekłada się to na liczbę kliknięć w mediach społecznościowych. Na popularności zyskują Instagram i nowy profil TikTok AZS Lublin – mówiła Oliwia Nowosad z AZS Lublin.

Tydzień przed świętami Bożego Narodzenia 2021 zakończyliśmy turniej futsalu mężczyzn. Pierwszy raz w historii rozgrywek akademickich w województwie lubelskim najlepszej ekipie wręczyliśmy puchar. Zwyciężyli studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

– Nasza drużyna wygrała rozgrywki i zdobyła złote medale. To szczególnie cenne, gdyż ta edycja mistrzostw odbywa się w 100-lecie Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie. Na pięknie przygotowanej przez Klub Środowiskowy AZS w Lublinie ceremonii zakończenia  poczuliśmy się jak triumfatorzy Ligi Mistrzów. Otrzymaliśmy okolicznościowe złote medale i przepiękny, przechodni puchar dla triumfatora tegorocznej edycji – pisał na swoim profilu FB trener UMCS Lublin, Tomasz Bielecki.

Przez dwa miesiące rywalizacji poznaliśmy częściowe lub całościowe rozstrzygnięcia w 24 z 49 zaplanowanych konkurencji AMWL 2021/2022. Podstawowe informacje wraz z kompletnymi wynikami są zamieszczone na dedykowanej rozgrywkom stronie amwl.lublin.pl.

W klasyfikacji generalnej uczelni prowadzi UMCS, który zgromadził 316,5 pkt. Drugie miejsce zajmuje Politechnika Lubelska z wynikiem 294,5 pkt., a trzeci jest Uniwersytet Medyczny w Lublinie – 285,5 pkt.

Cały cykl zawodów AMWL rozgrywany jest pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka. Inicjatywę wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Urząd Miasta Lublin. Sponsorem głównym Akademickiego Związku Sportowego jest Grupa LOTOS S.A., a sponsorem strategicznym Grupa PZU S.A.

Foto: Bartłomiej Wójtowicz, Zbigniew Wójcik, Michał Piłat, Mariusz Kuszpa i Marcin Wiechnik. Wideo: Rafał Marzęda.