Tokio 2020. Udany początek wioślarzy

0
512

Jeszcze przed oficjalną ceremonią otwarcia Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 do rywalizacji przystąpili pierwsi polscy sportowcy. Bardzo dobrze spisali się wioślarze – dwie osady są już pewne występu w finale.

Czwórka podwójna kobiet z Agnieszką Kobus-Zawojską (AZS AWF Warszawa), Katarzyną Zillmann (AZS UMK Toruń) i Marią Sajdak (AZS AWF Kraków) w składzie zajęły drugie miejsce w swoim przedbiegu, ulegając jedynie osadzie chińskiej. Polki tym samym zapewniły sobie awans do finału A, który zaplanowano na wtorek na godzinę 3:10 polskiego czasu.

Czwórka podwójna mężczyzn, w której wystartowało dwóch reprezentantów AZS AWF Warszawa – Dominik Czaja i Szymon Pośnik wygrała swój wyścig i także powalczy o medale. Finał A odbędzie się we wtorek o 2:58 polskiego czasu.

Do półfinału awansowała dwójka podwójna mężczyzn – Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) i Mateusz Biskup, którzy zwyciężyli w swoim przedbiegu.