Polski zespół szpadzistek w składzie Aleksandra Jarecka, Renata Knapik-Miazga (obie AZS AWF Kraków), Ewa Trzebińska (AZS AWF Katowice) i Magdalena Piekarska-Twardochel (AZS AWF Warszawa) zajął szóste miejsce w turnieju drużynowym.

Polki – mistrzynie Europy i kilkukrotne zwyciężczynie zawodów Pucharu Świata były w Tokio jednymi z głównym faworytek do medali. Niestety, już w ćwierćfinale musiały uznać wyższość drużyny z Estonii. Nasze zawodniczki prowadziły przez większość spotkania z niżej notowanymi rywalkami, ale w ostatnich pojedynkach to przeciwniczki okazały się lepsze i ostatecznie wygrały 29:26. Dla Polek był to koniec marzeń o olimpijskim medalu i pozostała im walka o miejsca 5-8.

W meczu z Rosjankami Polki zwyciężyły 31:25. W spotkaniu o 5. miejsce nasze reprezentantki uległy Amerykankom 26:33 i ostatecznie zakończyły turniej olimpijski na 6. pozycji.

Estonki zaś zostały mistrzyniami olimpijskimi po zwycięstwie w finale z drużyną Korei.