Tokio 2020. Rekord Europy polskiej sztafety!!!

0
727

Polska sztafeta mieszana 4×400 m w składzie z trojgiem azetesiaków – Małgorzatą Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin), Dariuszem Kowalukiem (AZS AWF Warszawa) i Kajetanem Duszyńskim (AZS Łódź) oraz Igą Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) ustanowiła w eliminacjach nowy rekord Europy i zapewniła sobie awans do finału!

Polacy okazali się najszybsi w debiutującej w programie igrzysk konkurencji, a ich wynik 3:10.44 to nie tylko rekord Starego Kontynentu, ale także drugi rezultat w historii światowej lekkiej atletyki. Finałowy bieg zaplanowano na sobotę na godzinę 14:25 polskiego czasu.

Polscy lekkoatleci rozpoczęli zmagania w Tokio dziś w nocy. Awans do półfinału na 800 m wywalczyła Joanna Jóźwik (AZS AWF Katowice), trzecia w swojej serii eliminacyjnej – 2:01.87. Do dalszej rundy nie udało się zakwalifikować mistrzyni Polski Angelice Sarnie (AZS AWF Warszawa), która była czwarta w swoim biegu.

Czternaste miejsce w eliminacjach rzutu dyskiem zajął Bartłomiej Stój (AZS Politechniki Opolskiej Opole) z wynikiem 62,84 m. Do awansu do finału zabrakło zaledwie 9 centymetrów. Na 27. pozycji konkurs eliminacyjny pchnięcia kulą ukończyła Paulina Guba (AZS UMCS Lublin) – 16,98 m.