Ostatniego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie sztafeta kobiet 4×400 m z dwoma azetesiaczkami w składzie zajęła w finale szóste miejsce.

Polki pobiegły w identycznym zestawieniu jak w eliminacjach – Alicja Wrona-Kutrzepa (AZS UMCS Lublin), Marika Popowicz-Drapała, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka (OŚ AZS Poznań) i Natalia Kaczmarek. Uzyskały rezultat 3:24.93 i ukończyły bieg finałowy na szóstej pozycji. Triumfowały Holenderki po znakomitym finiszu Femke Bol.

Polacy zdobyli w Budapeszcie dwa srebrne medale – Natalia Kaczmarek na 400 m i Wojciech Nowicki w rzucie młotem. Spośród reprezentantów z klubów AZS najwyżej sklasyfikowany został Paweł Fajdek (AZS AWF Katowice), czwarty w rzucie młotem. Szósta na 100 m była Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice). W finałach startowały także sztafety z udziałem azetesiaków – piąta 4×100 m kobiet, szósta 4×400 m kobiet i ósma 4×400 m mieszana. W finale skoku o tyczce jedenaste miejsce zajął Robert Sobera (AZS AWF Wrocław). Niewiele do finału 800 m zabrakło Mateuszowi Borkowskiemu (AZS AWF Warszawa), ale ze stolicy Węgier wraca z rekordem życiowym i minimum olimpijskim.