Świetnie spisały się sprinterki w finale sztafety 4×100 m na mistrzostwach świata w Budapeszcie. Polki zajęły piąte miejsce z trzecim wynikiem w historii polskiej lekkiej atletyki.

Sztafeta pobiegła dokładnie w takim samym składzie jak w eliminacjach – Pia Skrzyszowska, Kryscina Cimanouska (obie AZS AWF Warszawa), Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda (obie AZS AWF Katowice). Polki w sobotni wieczór uzyskały co prawda wynik o 0,01 s gorszy niż w piątek – 42,66 s, ale pozwolił on na zajęcie w finale znakomitego piątego miejsca. To najlepszy start polskiej sztafety 4×100 m na mistrzostwach świata.

Awans do finału z siódmym czasem wywalczyła sztafeta kobiet 4×400 m w składzie Alicja Wrona-Kutrzepa (AZS UMCS Lublin), Marika Popowicz-Drapała, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka (OŚ AZS Poznań) i Natalia Kaczmarek. Polki osiągnęły bardzo dobry rezultat 3:24.05.

Jedenaste miejsce w finale skoku o tyczce zajął Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) z wynikiem 5,55 m.