Konrad Bukowiecki zajął szóste miejsce w finałowym konkursie pchnięcia kulą na Mistrzostwach Świata w Doha. Zawodnik AZS UWM Olsztyn był najlepszym z Europejczyków.

Polak swój najlepszy wynik – 21,46 m osiągnął w drugiej próbie. Konkurs stał na niewiarygodnie wysokim poziomie. Mistrzem świata został Amerykanin Joe Kovacs, który w ostatniej kolejce pchnął 22,91 m (najlepszy wynik w historii mistrzostw świata). Srebrny medal zdobył jego rodak Ryan Crouser. Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro w ostatniej próbie ustanowił nowy rekord życiowy 22,90 m. Identyczny wynik osiągnął brązowy medalista Tom Walsh. Czwarty był Brazylijczyk Darlan Romani z rezultatem 22,53 m.

To bardzo udany sezon dla Konrada Bukowieckiego. W lipcu został mistrzem Uniwersjady w Neapolu z nowym rekordem Uniwersjady – 21,54 m. Kilka dni później po triumfie we Włoszech obronił tytuł Mistrza Europy do lat 23 w szwedzkim Galve. We wrześniu podczas Memoriału im. Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie ustanowił rekord życiowy – 22,25 m.

Dziś ostatni dzień zmagań lekkoatletów w Doha. O medale powalczy m.in. sztafeta kobiet 4×400 m.