W weekend w Katowicach odbędzie się XIII Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Tytuł najlepszej drużyny zamierza obronić AZS Warszawa.

Wydarzenie organizowane od 2010 roku przez Akademicki Związek Sportowy w celu popularyzacji sportu i kultury fizycznej cieszy się coraz większą popularnością. Tym razem na starcie trzynastej edycji zobaczymy blisko 650 studentów z ośmiu środowisk AZS (Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Warszawa i Wrocław). Po raz czwarty w historii organizatorem zawodów jest AZS Katowice.

– Igrzyska Studentów Pierwszego Roku mają na celu promocję sportu wśród studentów pierwszych lat, którzy jako jedyni mogą brać udział w tej imprezie. Możliwość reprezentowania barw uczelni już na początku swojej drogi akademickiej sprawia, iż to wydarzenie jest tak wyjątkowe i prestiżowe. Bardzo się cieszymy, że tak duże i ważne zawody w corocznym kalendarzu AZS wracają po sześciu latach do Katowic. Dołożymy wszelkich starań, aby zawody przygotowane zostały na jak najwyższym poziomie organizacyjnym – mówi Mateusz Bula z AZS Katowice, jeden z organizatorów XIII OFISPR.

Od 2018 roku rwa seria zwycięstw AZS Warszawa. Rywalizacja była jednak bardzo zacięta, o czym świadczy fakt, że w dwóch ostatnich turniejach warszawiacy wyprzedzali rywali tylko o jeden punkt. Teraz również zamierzają pokusić się o udany występ i kolejną wygraną. W 12 dotąd rozegranych finałach AZS Warszawa triumfował sześciokrotnie, AZS Katowice czterokrotnie, a AZS Kraków i AZS Poznań raz.

– Na pewno w skutecznej rekrutacji studentów uzdolnionych sportowo pomaga nam większa liczba uczelni. Ważne jest również dobre rozeznanie trenerów, bez których pomocy nie udałoby się zbudować tak mocnej reprezentacji środowiskowej. Mamy nadzieję, że także w tym roku uda się nam wrócić do stolicy ze złotem. Sam udział w Igrzyskach to świetna okazja, aby poczuć ducha AZS oraz samemu przekonać się, że sport akademicki ma sens i warto zaangażować się w niego – mówi Magdalena Bryk, koordynator reprezentacji AZS Warszawa na XIII OFISPR.

Podczas tegorocznych zmagań uczestnicy powalczą w biegach przełajowych, ergometrze wioślarskim, futsalu mężczyzn, koszykówce, siatkówce, pływaniu oraz tenisie stołowym.

Początek XIII OFISPR w Katowicach w sobotę. Na niedzielę zaplanowano decydujące mecze w grach zespołowych. Ceremonia zakończenia zawodów odbędzie się o godzinie 15:30 w hali katowickiego AWF-u przy ulicy Mikołowskiej 72A.

Organizatorem XIII OFISPR są AZS oraz AZS Katowice. Partnerami i sponsorami zawodów są Grupa PZU, PKN Orlen, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Katowice, Samorząd Województwa Śląskiego, Jastrzębskie Zakłady Remontowe oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.