Stołeczne UW i ALK wygrywają półfinał AMP w tenisie

0
727

W dniach 13-16 maja na kortach tenisowych AZS Poznań odbywał się turniej półfinałowy strefy północnej Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie. W turnieju organizowanym przez KU AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wzięło udział 104 zawodników i zawodniczek z osiemnastu uczelni.

W ciągu trzech dni rozegrano 84 pojedynki, które wyłoniły osiem żeńskich i siedem męskich drużyn awansujących do gdańskiego turnieju finałowego. W rywalizacji pań najlepsza okazała się drużyna Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, która w całym półfinale nie straciła ani jednego seta. Drugie miejsce na podium kobiet zajęła drużyna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a trzecie miejsce wywalczył Uniwersytet Medyczny w Poznaniu wygrywając w ostatnim meczu z Uniwersytetem Gdańskim. Poza czołową czwórką do turnieju finałowego awansował Uniwersytet Warszawski, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Politechnika Poznańska i Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Rywalizację mężczyzn zamykała długa rywalizacja pomiędzy UW Warszawa i UMed Poznań. Ponad dwugodzinny mecz rozstrzygnął się na korzyść Uniwersytetu Warszawskiego, który przegrał debla (7:6 3:6 6:10), ale wygrał oba mecze singlowe (7:6 6:3 i 7:5 4:6 10:0). Półfinałowe podium uzupełnił Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, który zwyciężył w meczu o trzecie miejsce z drużyną Akademii Leona Koźmińskiego bez straty seta. Grupę drużyn awansujących do turnieju finałowego uzupełniły męskie reprezentacje PP Poznań, UAM Poznań i SGH Warszawa.

Tekst: Piotr Suszek