Weekend bowlingowo-bilardowy

0
1646

W miniony weekend w Częstochowie odbyły się kolejne Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS. Tym razem sportowcy z niepełnosprawnościami rywalizowali w dwóch dyscyplinach – bowlingu i bilardzie. W zawodach wzięli udział reprezentanci 18 jednostek AZS. Organizatorem był Klub Uczelniany AZS Politechniki Częstochowskiej. 

W bilardzie najlepsi okazali się Gabriela Sarzyńska z KU AZS Politechniki Wrocławskiej wśród kobiet oraz Marcel Cebulski z KU AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wśród mężczyzn, którzy tym samym obronili mistrzowskie tytuły z ubiegłego roku. W bowlingu triumfowali Agnieszka Ozga z KU AZS Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz Paweł Gierszewski z KU AZS Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Udział w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS jest doskonałą okazją do tego, aby sprawdzić swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych, a także ćwiczyć charakter i determinację. Doskonale przekonał się o tym zwycięzca bilarda – Marcel Cebulski, walczący nie tylko z przeciwnikami, ale także z samym sobą.

– Rywalizacja w tegorocznych zawodach w bilardzie była dla mnie bardzo emocjonująca. Przegrałem pierwszy mecz, przez co się nieco podłamałem i jednocześnie zszedł ze mnie stres związany z wewnętrznym przymusem obronienia tytułu. W następnej rozgrywce pomyślałem o moim zmarłym niedawno dziadku i w myślach prowadziłem z nim dialog. Dzięki temu poczułem w sobie nową moc i przeświadczenie, że mogę to zrobić i wygrać, mimo, że moja dyspozycja była kiepska – skomentował Marcel Cebulski. – Po wygranej w meczu finałowym nie mogło do mnie dotrzeć, że udało mi się dokonać tej niemożliwej rzeczy. Będę bardzo dobrze wspominał ten turniej i tę cenną dla mnie lekcję – dodał.

Jedną z głównych idei projektu IMP AZS jest integracja osób z niepełnosprawnościami poprzez sport i upowszechnianie aktywności fizycznej. Bardzo cieszy fakt, że na zawodach pojawia się coraz więcej nowych uczestników, dzięki czemu projekt się rozrasta. Aktualnie trwa przyjmowanie zgłoszeń na IMP AZS w boccia, które odbędą się w Zielonej Górze w dniach 28-30.05.2021.

Galeria zdjęć z IMP AZS w bowlingu i bilardzie jest dostępna na stronie projektu.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS współfinansowane są ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnościami. Głównym Sponsorem cyklu jest Grupa LOTOS. Nagrody ufundowane są przez Dom Wydawniczy Rebis.

Klasyfikacja końcowa zawodów 

Bilard

Kobiety:
1. Gabriela Sarzyńska (KU AZS Politechniki Wrocławskiej)
2. Agnieszka Ozga (AZS Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach)
3. Anna Kulza (KU AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Mężczyźni:
1. Marcel Cebulski (KU AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
2. Paweł Gierszewski (KU AZS Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy)
3. Krzysztof Tutaj (AZS Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach)

Bowling

Kobiety:
1. Agnieszka Ozga (AZS Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach)
2. Patrycja Stępień (KU AZS Politechniki Wrocławskiej)
3. Katarzyna Kulesza (KS AZS Warszawa)

Mężczyźni:
1. Paweł Gierszewski (KU AZS Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy)
2. Marcel Cebulski (KU AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)
3. Miłosz Dziadosz KU AZS Politechniki Wrocławskiej

Tekst: Dominika Hoft
Foto: Archiwum imp.azs.pl