Igrzyska bez Barier wracają w 2023 roku! Piąta edycja ogólnopolskich zawodów dla dzieci z niepełnosprawnościami odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia w Warszawie i obejmować będzie trzy nowe dyscypliny. Ruszają zapisy!

Igrzyska bez Barier to inicjatywa mająca na celu zachęcenie uczniów do różnych form aktywności sportowej oraz integracji młodych osób z dysfunkcjami. Najbliższa impreza dedykowana jest uczestnikom z roczników 2008-2012. Swoją reprezentację może zgłosić każda szkoła, ośrodek, klub, wypełniając i wysyłając skan zgłoszenia umieszczony poniżej.

Dla dzieci z niepełnosprawnościami przygotowano zawody w trzech dyscyplinach. Pierwsza okazja do spróbowania swoich sił pojawi się na ściance wspinaczkowej. Nie zabraknie również emocji na basenie, gdzie odbywać się będą zmagania sztafetowe i indywidualne na dystansie 25 metrów. Trzydniową imprezę uświetni również gra niemająca odpowiednika w sporcie osób pełnosprawnych – boccia. Podczas zawodów uczestnicy będą mogli skorzystać z pomocniczego sprzętu oraz wspierać się obecnością doświadczonych instruktorów.

Jednostkom, które zakwalifikują się do udziału, zostanie zagwarantowane zakwaterowanie oraz wyżywienie*. Liczba miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 marca do godziny 12:00.

Organizatorem akcji jest Akademicki Związek Sportowy. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszenia w poniższych załącznikach. Zachęcamy do śledzenia strony FB projektu.

Więcej informacji:
1. Komunikat
2. Regulamin
3. Zgłoszenie

* Nie dotyczy reprezentacji z powiatów: legionowskiego, wołomińskiego, mińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego, Warszawa. Dla reprezentacji z w/w powiatów organizator zabezpiecza obiady w dniu 20.04. i 21.04.

fot.: Ewa Milun-Walczak / MILUNA, Przemysław Kądziołka / Agencja Reklamy FIVE
grafika: Aneta Popławska / PLAKATOWISKO