Sport akademicki to filar polskiego sportu [WIDEO]

0
735
Minister Jan Widera dopingował siatkarzy w meczu z Rosją na uniwersjadzie. fot. Paweł Skraba

– Sport akademicki jest bardzo ważny dla Ministerstwa Sportu, bo to jest jeden z filarów polskiego sportu. Około trzydziestu procent wszystkich medali dla Polski na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata, czy Europy zdobywają przedstawiciele sportu akademickiego – powiedział w rozmowie z naszym portalem wiceminister sportu i turystyki Jan Widera.

Minister Widera przyleciał na kilka dni do Neapolu, gdzie trwa 30. Letnia Uniwersjada. Minister pojawił się w idealnym czasie, bo kilka godzin po przylocie aż trzy medale zdobyli lekkoatleci, a w piątek siatkarze po pasjonującej walce z Rosjanami przebili się do finału.

– Ma się ten nos trenerski, wiedziałem, kiedy przyjechać – śmiał się minister Widera po meczu siatkarzy. – To już jedenasty medal, ale oczywiście liczymy na to, że po jutrzejszym finale będzie złoty.

Ministra Widerę zapytaliśmy także, czy nie marzy mu się zorganizowanie uniwersjady w Polsce.

– Myślę, że moglibyśmy to zorganizować na poziomie światowym, bo przecież zbieramy świetne oceny po imprezach, których jesteśmy gospodarzami. Jeżeli będzie taka wola, to myślę, że możemy taką imprezę przeprowadzić. Jestem pod wielkim wrażeniem, jeżdżę z jednych zawodów na drugie i wiem, że warto było tu przyjechać – powiedział.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here