Dublet młociarek! [WIDEO, ZDJĘCIA]

0
1021

W konkursie rzutu młotem srebrny medal zdobyła Malwina Kopron, a na trzecim stopniu podium stanęła Katarzyna Furmanek.

Obrończyni tytułu z Tajpej w pierwszej próbie uzyskała 70,89 m i objęła prowadzenie. W trzeciej kolejce identyczny rezultat uzyskała Iryna Klymets i dzięki lepszemu drugiemu wynikowi wyprzedziła Polkę. Później Ukrainka poprawiła jeszcze swój wynik – 71,65 m. Kopron zdobyła tym samym srebrny medal i została wicemistrzynią uniwersjady. Jak przyznała po zawodach – Jest mi przykro, bo tak naprawdę przegrałam złoto, a nie wygrałam srebro.

Brązowy medal wywalczyła Katarzyna Furmanek. Konkurs w Neapolu był udany dla Katarzyny Furmanek. Nasza młociarka po dobrym rzucie w pierwszej kolejce – 68,80 m plasowała się na medalowej pozycji. Po drugiej serii rzutów wyprzedziła ją Węgierka Reka Gyuratz – 69,51 m. W czwartej próbie Furmanek posłała młot na odległość 69,68 m. To nowy rekord życiowy Polki, który pozwolił jej wrócić na trzecią pozycję i zdobyć brązowy medal.

– Zdobyłam medal, ustanowiłam nowy rekord życiowy. Wykonałam w 100% plan na te zawody. Jestem w takiej euforii, że chyba jeszcze nie wierzę w to, co dziś zrobiłam – komentowała Furmanek po konkursie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here