Sporo złota dla lekkoatletów z AZS [WIDEO]

0
1406

Sypnęło złotymi medalami dla zawodników z klubów AZS podczas ostatniego dnia 96. PZLA Mistrzostw Polski we Włocławku. AZS AWF Katowice zajął drugie, a AZS UMCS Lublin trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej imprezy.

Ostatniego dnia po złote medale sięgnęli: Joanna Kuryło (AZS AWF Wrocław, skok w dal), Daria Zabawska (AZS UMCS Lublin, rzut dyskiem), Paulina Guba (AZS UMCS Lublin, pchnięcie kulą), Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin, 100 metrów przez płotki), Joanna Jóźwik (AZS AWF Katowice, 800 metrów), Mateusz Jopek (AZS AWF Wrocław, skok w dal), Bartłomiej Stój (AZS Politechniki Opolskiej, rzut dyskiem) oraz Anna Pałys, Natalia Widawska, Joanna Linkiewicz i Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław, sztafeta 4×400 metrów).

Reprezentanci AZS zdobyli ponadto pięć srebrnych i osiem brązowych medali, opanowując podium w sztafecie kobiet 4×400 m oraz w rzucie dyskiem kobiet.

srebrne medale:
Karolina Urban (AZS AWFiS Gdańsk, rzut dyskiem)
Klaudia Wojtunik (AZS Łódź, 100 metrów przez płotki)
Jakub Szyszkowski (AZS AWF Katowice, pchnięcie kulą)
Mikołaj Kotyra, Cezary Mirosław, Karol Kania, Andrzej Jaros (AZS UMCS Lublin, sztafeta 4×400 metrów)
Adrianna Janowicz, Joanna Jóźwik, Julia Korzuch, Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice, sztafeta 4×400 metrów)

brązowe medale:
Nina Staruch (AZS AWF Warszawa, rzut dyskiem)
Maja Ślepowrońska (AZS AWF Warszawa, pchnięcie kulą)
Krzysztof Kiljan (AZS AWF Warszawa, 100 metrów przez płotki)
Piotr Tarkowski (AZS AWF Biała Podl., skok w dal)
Olga Pietrzak (AZS AWFiS Gdańsk, 200 metrów)
Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn, pchnięcie kulą)
Jakub Olejniczak, Mikołaj Buzała, Robert Bryliński, Amadeusz Amadeusz (OŚ AZS Poznań, sztafeta 4×400 metrów)
Alicja Wrona, Wiktoria Drozd, Natalia Pietruczuk, Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin, sztafeta 4×400 metrów)

W klasyfikacji medalowej AZS AWF Katowice zajął drugie (5 złotych – 5 srebrnych – 2 brązowe medale), a AZS UMCS Lublin trzecie miejsce (4-4-2). Reprezentanci AZS wywalczyli łącznie 51 krążków, w tym aż 15 najcenniejszych. W klasyfikacji punktowej nasze kluby zajęły cztery czołowe miejsca. Wygrał AZS UMCS Lublin (660 pkt.), przed AZS AWF Katowice (624 pkt.), AZS AWF Warszawa (584 pkt.) i OŚ AZS Poznań (445 pkt.).