Drużyny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wśród kobiet i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wśród mężczyzn były najlepsze w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, które odbyły się w Orawce u podnóża Babiej Góry.

Poznanianki wyprzedziły na podium drużyny Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, natomiast tarnowianie okazali się lepsi od ekip Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II i Uniwersytetu Gdańskiego.

W niedzielnych wyścigach głównych najlepsi byli Gabriela Wojtyła (ATH Bielsko-Biała) i Karol Ostaszewski (AWF Warszawa). Oboje atakowali z dalszych miejsc po sobotniej czasówce, bo Wojtyła, wielokrotna mistrzyni Polski, była druga, a Ostaszewski trzeci. W wyścigach głównych byli jednak zdecydowanie najlepsi, wyprzedzając swoich rywali o około dwie minuty. Najlepsza w jeździe indywidualnej na czas wśród pań Klaudia Czabok (AWF Warszawa), która wyprzedziła Wojtyłę tylko o sekundę, skończyła rywalizację na drugim miejscu, natomiast najlepszy w czołówce Stanisław Nowak (AWF Kraków) finiszował jako trzeci.

W zawodach udział wzięło 131 zawodniczek i zawodników. Jazdę indywidualną na czas ukończyło 41 pań i 73 panów. Wyścigi odbywały się w bardzo malowniczym miejscy – na terenie Orawki tuż u podnóży Babiej Góry.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim był Klub Uczelniany AZS AGH przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu.

Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, Orawka

Kobiety

Klasyfikacja generalna
1. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
2. Politechnika Gdańska
3. Uniwersytet Śląski w Katowicach

Wyścig główny
1. Gabriela Wojtyła (ATH Bielsko-Biała) 01:15:07
2. Klaudia Czabok (AWF Warszawa) 01:17:10
3. Antonina Białek (UW Warszawa) 01:19:43

Jazda indywidualna na czas
1. Klaudia Czabok (AWF Warszawa) 00:13:12
2. Gabriela Wojtyła (ATH Bielsko-Biała) 00:13:13
3. Antonina Białek (UW Warszawa) 00:13:54

Mężczyźni

Klasyfikacja generalna
1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Wyścig główny
1. Karol Ostaszewski (AWF Warszawa) 01:37:59
2. Michał Topór (PWSZ Tarnów) 01:39:54
3. Stanisław Nowak (AWF Kraków) 01:42:45

Jazda Indywidualna na czas
1. Stanisław Nowak (AWF Kraków) 00:10:27
2. Michał Topór (PWSZ Tarnów) 00:10:30
3. Karol Ostaszewski (AWF Warszawa) 00:10:37

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj