Sofia Ennaoui brązową medalistką mistrzostw Europy!

0
726

Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin) zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w biegu na 1500 m. W piątkowy wieczór lepsze od Polki okazały się jedynie Brytyjka Laura Muir i Irlandka Ciara Mageean.

Ennaoui już w eliminacjach w Monacium potwierdziła medalowe aspiracje, wygrywając swoją serię i uzyskując pewny awans do finału. W finale podopieczna Wojciecha Szymaniaka jako trzecia przekroczyła linię mety z rezultatem 4:03.59. To jej drugi medal mistrzostw Europy w karierze – przed czterema laty w Berlinie zdobyła srebro.

– Jestem przeszczęśliwa. Po tylu perypetiach, przygodach i tym, co przeżyłam w ostatnich latach ten medal jest dla mnie jak złoto – przyznała Polka tuż po finałowym biegu w rozmowie z TVP Sport.

Sofia Ennaoui powróciła do rywalizacji wiosną tego roku po 20 miesiącach przerwy. Problemy zdrowotne wykluczyły ją między innymi z udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Obecny sezon jest bardzo udany dla zawodniczki AZS UMCS Lublin. W lipcu na mistrzostwach świata w Eugene zajęła w finale 1500 m znakomite piąte miejsce. Na początku sierpnia na mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie uzyskała najlepszy wynik w sezonie.

W piątkowym finale rzutu dyskiem Oskar Stachnik (AZS UMCS Lublin) zajął 12. miejsce. W porannych eliminacjach bardzo dobrze spisały się sztafety z udziałem zawodników z klubów AZS – do finałów awansowały oba zespoły 4×100 m i sztafeta kobiet 4×400 m. Na półfinałach udział w rywalizacji na 800 m zakończyły Adrianna Czapla (AZS UMCS Lublin) i Angelika Sarna (AZS AWF Warszawa).