Wraz z początkiem 2022 roku pojawi się nowa dyscyplina w kalendarzu zawodów dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami. W dniach 14-16.01.2022r. w Lublinie odbędzie się pilotażowa edycja Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w siatkówce na siedząco.

W zawodach może wziąć udział każda pełnoletnia osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów oraz ważne członkostwo w AZS. By wziąć udział w Mistrzostwach nie trzeba kompletować całej drużyny. Reprezentanci Jednostek AZS, nieposiadający wymaganej liczby osób znajdą miejsce do gry w drużynie mieszanej.

Zgłoszenia przyjmowane są do środy, 29.12 do godziny 20.00 na stronie internetowej projektu. Organizator pokrywa koszty związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem zakwalifikowanych zawodników. 

Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Sponsorem strategicznym jest Grupa PZU. Fundatorem nagród jest Dom Wydawniczy REBIS. Patronat honorowy nad cyklem zawodów IMP AZS objął Polski Komitet Paraolimpijski. Organizatorem zmagań w siatkówce na siedząco jest Akademicki Związek Sportowy oraz AZS Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Tekst: Dominika Hoft