Ostatnie w 2021 roku Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS zakończone! W miniony weekend w Bydgoszczy osoby z niepełnosprawnościami rywalizowały w goalball.

Zgodnie z zasadą, wszyscy zawodnicy mieli zasłonięte oczy. Uczestnicy za pomocą dźwięku dzwoneczków umieszczonych w piłce musieli szybko zlokalizować i oszacować jej tor, by obronić swoją drużynę przed utratą bramki.

To była szósta edycja IMP AZS w goalball. Tyle samo zwycięstw mają na swoim koncie zawodnicy AZS UKW Bydgoszcz. W tym roku również okazali się bezbłędni! Obejrzyj relację wideo z tegorocznych gier.

Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Sponsorem strategicznym jest Grupa PZU. Fundatorem nagród jest Dom Wydawniczy REBIS. Wydarzenie wspierał Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Patronat honorowy nad cyklem zawodów IMP AZS objął Polski Komitet Paraolimpijski. Organizatorem zmagań w goalballu był Akademicki Związek Sportowy oraz Klub Uczelniany AZS Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.