Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera pokonali w Iławie ekipę GKS Katowice 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Alan Souza.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur do poniedziałkowego spotkania przystąpiła bez Mateusza Janikowskiego. Przyjmujący Indykpolu AZS zmaga się z urazem pleców, który wyklucza go na co najmniej trzy tygodnie z treningów. Do wyjściowego składu akademików z Kortowa powrócił natomiast Nicolas Szerszeń. Oprócz kapitana, na boisku zobaczyliśmy: Tuanigę na rozegraniu, Jakubiszaka z Sapińskim na środku, Karlitzka na przyjęciu, Souzę na ataku oraz Hawryluka jako libero.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w każdej z trzech partii dyktowali warunki na boisku. Raz po raz punkty zdobywali: Alan Souza (20 pkt.), Moritz Karlitzek i Nicolas Szerszeń (po 15 pkt.). Akademicy z Kortowa popełniali mniej błędów, dysponowali dokładniejszym przyjęciem (54% pozytywnego przyjęcia przy 43% pozytywnego przyjęcia rywali), czy byli skuteczniejsi w ataku (57% skuteczności przy 34% skuteczności rywali). Dołączając do tego blok (6:3) oraz zagrywkę (12:6), mamy pełny obraz dominacji zawodników prowadzonych przez Javiera Webera w poniedziałkowym meczu. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wygrała bez straty seta (25:18, 25:16, 25:16), a statuetkę MVP otrzymał Alan Souza.

– Jestem bardzo podekscytowany. Wygraliśmy, a w środę przylatuje moja rodzina. Ponadto otrzymałem statuetkę MVP, to dla mnie najlepszy mecz. Byliśmy skoncentrowani, dobrze zagrywaliśmy i wykorzystywaliśmy kontrataki. Każdy z nas zagrał bardzo dobry mecz! – powiedział Alan Souza.

W kolejnym spotkaniu Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z Eneą Czarnymi Radom (piątek, 1.12, godz. 20:30). Do Iławy akademicy powrócą w Mikołajki, kiedy to zmierzą się z Barkomem Każany Lwów (6.12, godz. 21:00). Będzie to ostatnie spotkanie w hali nad Małym Jeziorkiem przed powrotem do olsztyńskiej Hali Urania.

Więcej rozmów z ostatniego meczu w sezonie znajdziesz na stronie Radia UWM FM – posłuchaj rozmów online.

Sponsorem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn jest Grupa PZU S.A.