Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wciąż niepokonana w I lidze futsalu kobiet! „Szpilki” wygrały przed własną publicznością z Fortami Piątnica (9:2) i awansowały na pierwsze miejsce w tabeli Makroregionu I.

Kortowskie „Szpilki” były zdecydowanymi faworytkami niedzielnego spotkania. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej w swoim pierwszym spotkaniu ligowym w tym sezonie pokonały na wyjeździe aż 10:1 Ekosport Białystok.

Wynik meczu już w piątej minucie otworzyła Oliwia Cwalińska. Do przerwy AZS prowadził aż 6:0, a bramki strzelały Joanna Ścisłowska, Anna Siwicka (dwie), Aleksandra Kojadyńska i Karolina Szymańska. Zawodniczki z Piątnicy odpowiedziały dopiero na początku drugiej połowy. Trafienia Katarzyny Dworakowskiej i Izabeli Łady jednak na niewiele się zdały. Kolejne gole na swoim koncie zapisały bowiem Kojadyńska, Siwicka i Ścisłowska, dzięki czemu olsztynianki wygrały bardzo pewnie 9:2

– Fajnie, że wchodzimy na tę ścieżkę meczową i nabieramy wiatr w żagle. Dużo próbujemy i wprowadzamy taktycznych elementów. Pozwalam się też ogrywać dziewczynom, które w tych kluczowych spotkaniach mogą trochę mniej minut zgarniać. Cieszy to, że wchodzą i naprawdę dokładają swoją cegiełkę do wyniku. To dobry prognostyk na ten sezon – stwierdziła Aleksandra Kojadyńska, grająca trenerka AZS UWM.

Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera na antenie Radia UWM FM.

Po niedzielnym zwycięstwie drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Makroregionu I pierwszej ligi futsalu kobiet. Kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę 3 grudnia, gdzie na wyjeździe zmierzą się z Włókniarzem Białystok.