Siatkarki KPU Krosno najlepsze w Lublinie

0
976

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie wygrała turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet – Półfinał C zorganizowany w Lublinie. 

Na początku maja w Poznaniu o medale AMP powalczą wspomniana uczelnia KPU Krosno oraz drugi w turnieju Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dwa kolejne miejsca dające awans zgarnęły drużyny krakowskie – Uniwersytet Jagielloński i Akademia Wychowania Fizycznego. Na turnieju AMP w Lublinie zagrało trzynaście uczelni. Wyniki wszystkich spotkań są dostępne na stronie dedykowanej mistrzostwom amp.lublin.pl.

– Nie jest to trudny turniej, tylko wymaga on skupienia. Kojarzy się z młodzieżowymi rozgrywkami. U siebie na hali gra się najlepiej, ale fajnie jest pojechać do innego miasta, poznać je, pozwiedzać i zintegrować się z innymi drużynami – mówiła po turnieju Izabela Wisz, kapitan drużyny KPU Krosno.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lublinie wspiera Miasto Lublin, które stanie się Europejską Stolicą Młodzieży w 2023 roku. Turniej AMP w piłce siatkowej kobiet – Półfinał C odbył się w dniach 7-10 kwietnia 2022 roku. Impreza została przeprowadzona w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia AZS Lublin. Zawody zorganizował Klub Uczelniany AZS Politechnika Lubelska.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Zawody wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.

Klasyfikacja końcowa AMP w piłce siatkowej kobiet – Półfinał C
1. Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie
2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
3. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
4. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
5. Politechnika Krakowska
6. Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
7. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
8. Politechnika Lubelska
9. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
10. Uniwersytet Rzeszowski
11. Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
12. Uniwersytet Medyczny w Lublinie
13. Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej

Foto: Karol Zienkiewicz