Rekordowy występ Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej

0
1897

Weronika Zielińska-Stubińska, studentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego, okazała się najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski AZS w podnoszeniu ciężarów, które zostały rozegrane 4 września w Białej Podlaskiej.

Do walki o medale przystąpiło 55 zawodniczek i zawodników reprezentujących uczelnie z całego kraju. Znakomitą formą zaimponowała Weronika Zielińska-Stubińska, która w kategorii wagowej do 81 kg uzyskała 215 kg w dwuboju (94 kg w rwaniu i 121 kg w podrzucie). W trakcie zawodów poprawiła sześć rekordów Polski – trzy w kategorii młodzieżowej i trzy w kategorii seniorskiej (w rwaniu, podrzucie i dwuboju).

W mocno obsadzonej rywalizacji męskiej najlepszym zawodnikiem bezapelacyjnie został Bartłomiej Adamus z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Startujący w kategorii wagowej do 89 kg zawodnik uzyskał 355 kg w dwuboju (161 kg w rwaniu i 194 kg w podrzucie). Wyniki uzyskane przez Bartłomieja są nowymi rekordami Polski w kategorii junior (5: 2 w rwaniu, 1 w podrzucie, 2 w dwuboju) i młodzieżowiec (5: 2 w rwaniu, 1 w podrzucie, 2 w dwuboju).

Wyniki Mistrzostw Polski AZS 2020 w podnoszeniu ciężarów

Tekst: Paulina Szyszka

Foto: Magdalena Wielgosz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj