Gotowi, cel, pal!

0
1446

Po prawie sześciomiesięcznej przerwie wracają Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS. O złoty medal w Strzelectwie Sportowym zawalczy ponad 30 studentów z niepełnosprawnościami.

W weekend, 4-6 września na obiektach zielonogórskiej strzelnicy zmierzą się przedstawiciele 8 województw. Oto uczelnie, jakie reprezentują: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego Katowice, Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej „Horyzont”, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie, Uniwersytet Zielonogórski.

– Cieszy nas bardzo, że wracamy! To dopiero początek IMP-owych rozgrywek. Strzelectwo to jedna z trzech nowych dyscyplin wprowadzonych do naszego kalendarza, a dostępne miejsca rozeszły bardzo szybko. – mówi Marta Dalecka – Wiceprezes AZS ds. Sportu Osób z Niepełnosprawnościami.

Zawodnicy zmierzą w konkurencji karabinowej, w postawie siedzącej na strzelnicy 10 metrów. Dla większości będzie to pierwsza styczność z bronią, w związku z tym przed zawodami odbędzie się szkolenie wraz z sesją treningową. Grupę ponad 30 uczestników, podzielono na 3 zmiany.

Głównym sponsorem Integracyjnych Mistrzostw Polski jest GRUPA LOTOS. Cykl zawodów wspiera Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj