Drugi dzień rywalizacji na zielonogórskich strzelnicach przyniósł wiele niespodzianek. Największą okazało się pobicie Rekordu Polski przez Macieja Kowalewicza w konkurencji karabin dowolny 3×40 strzałów.

– Atmosfera i obiekty w Zielonej Górze przyniosły mi dużo szczęścia. Walczyłem ze sobą, aby uzyskać jak najlepszy wynik i… pobiłem rekord – przyznaje świeżo upieczony rekordzista Maciej Kowalewicz.

Wyniki KDW3x40 Mężczyzn:

 1. Maciej Kowalewicz – UWM Olsztyn – 1185 pkt.
 2. Marcin Majka – WSB Poznań – 1167 pkt.
 3. Szymon Matuszewski – WSB Wrocław – 1148 pkt.

Świetny dzień zaliczyła również reprezentantka Uniwersytetu Zielonogórskiego – Karolina Pawlak, która w konkurencji karabinu pneumatycznego uzyskała najlepszy wynik życiowy. Taki rezultat zapewnił Jej wicemistrzostwo. W tych zmaganiach bezkonkurencyjna okazała się Natalia Kochańska.

Podium KPN60 Kobiet:

 1. Natalia Kochańska – UW Warszawa – 625,8 pkt.
 2. Karolina Pawlak – UZ Zielona Góra – 621,8 pkt.
 3. Weronika Bykowska – KA Kraków – 620,6 pkt.

Dzisiejszy faworyt nie zawiódł. Grzegorz Długosz okazał się bezkonkurencyjny, triumfując w konkurencji pistoletu pneumatycznego 60 strzałów. Co ciekawe, dwa z trzech miejsc na podium zajęli reprezentanci zielonogórskiej uczelni.

Rezultaty PPN60 Mężczyzn:

 1. Grzegorz Długosz – UZ Zielona Góra – 573 pkt.
 2. Wojciech Pachuta – PL Lublin – 561 pkt.
 3. Maciej Korcz – UZ Zielona Góra – 557 pkt.

Drugi dzień zmagań zakończyły pistoleciarki, w konkurencji PSP30+30 na strzelnicy 25m. Wśród startujących najlepsza okazała się studentka z AWF Katowice – Wioletta Pawluczek.

Wyniki PSP30+30 Kobiet:

 1. Wioletta Pawluczek – AWF Katowice – 561 pkt.
 2. Julia Chwedczuk – UTP Bydgoszcz – 558 pkt.
 3. Magdalena Sienkiewicz – PB Białystok – 550 pkt.

Kompletne wyniki z pierwszego dnia zawodów dostępne tutaj

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym jest Lubuska OŚ AZS. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest GRUPA LOTOS. Impreza dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

foto: Tomasz Ostrowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj