W dniach 4-6 września 2020 r. w Zielonej Górze odbyły się pierwsze, odmrożone Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w nowej dyscyplinie – strzelectwie sportowym. Do rywalizacji stanęło 30 zawodników z 10 uczelni z całej Polski.

Zawody organizowane były przez Uniwersytet Zielonogórski oraz Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W klasyfikacji kobiet na najwyższym stopniu podium uplasowała się Żaneta Fogiel z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, tuż za nią Daria Bodus z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zaś trzecie miejsce należało do Zuzanny Leśniczak z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu.


Daria Bodus zadowolona z kolejnej trafionej „dziesiątki”.

Numerem jeden w klasyfikacji mężczyzn okazał się Marek Dobrowolski z Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, za nim Wojciech Dobrowolski z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Trzecie miejsce zajął reprezentant Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Piotr Michalski.

W klasyfikacji generalnej najlepszą uczelnią okazała się Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa, a za nią Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na trzecim miejscu znalazł się Uniwersytet Zielonogórski. Najliczniejszą reprezentację miał Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wystawiając 11 zawodników. Poza wymienionymi wcześniej uczelniami w zawodach wzięli udział także studenci z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej „Horyzont”, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, a wszyscy studenci zostali obdarowani książkami ufundowanymi przez Dom Wydawniczy REBIS. Kolejne zawody z cyklu IMP AZS odbędą się już za tydzień w Wilkasach. Tym razem zawodnicy zawalczą o medale w żeglarstwie.

Pełna galeria zdjęć dostępna na stronie www.imp.azs.pl

Tekst: Dominika Hoft

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj