Przymiarka do AMP

0
133

W Hali Sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego został rozegrany Pierwszy Zielonogórski Puchar Unihokeja. W zmaganiach wzięło udział pięć drużyn, rywalizujących w odmianie 3-osobowej.

Wśród zespołów, które stoczyły zacięte boje na parkiecie, znalazły się: Kijanki, Pierwsza trójka, Brothers, Modelki oraz NDSDK. Turniej rozgrywano systemem ,,każdy z każdym”, a następnie mecze o miejsca. Po rozegraniu łącznie 20 spotkań puchar zwycięzcy trafił w ręce niepokonanej Pierwszej trójki, która wygrała z Brothers 5:3. Na trzecim miejscu uplasowały się Modelki, zwyciężając 5:4 z NDSNK.

Pomysłodawcą turnieju był grający trener drużyny oraz lider sekcji Unihokeja AZS UZ – Marcin Bałdyga. – To inicjatywa, którą podjęliśmy razem z AZS-em. Może studenci na tyle będą chcieli grać dalej, że dołączą do naszej sekcji i będą się mierzyć w Akademickich Mistrzostwach Polski – mówi Bałdyga w wywiadzie dla Radia Index 96 fm.

Podczas potyczek na boisku studenci grający w unihokeja mieli możliwość pokazania swoich umiejętności oraz ubiegania się o powołanie do składu sekcji KU AZS UZ. Był to również sposób na szerzenie tej dynamicznej dyscypliny sportowej nie tylko w społeczności akademickiej, ale także w Zielonej Górze.

Zawody dawały szansę reprezentacji Uniwersytetu Zielonogórskiego na dodatkowe przygotowanie się do Finału Akademickich Mistrzostw Polski w unihokeju, w którym od lat zielonogórzanie grają w ścisłej czołówce. Do tej pory biało-zieloni wracali z AMP z medalami w klasyfikacji uniwersytetów. Tym razem chcą powalczyć o medal w klasyfikacji generalnej.

Jedziemy do Krakowa z nadziejami na medal. Czwarta impreza AMP w unihokeju, z trzech wracaliśmy z medalami, choć były to medale w klasyfikacji uniwersytetów. W tym roku po delikatnym wzmocnieniu marzy nam się medal w kategorii open. Każdy wynik będzie nas jednak satysfakcjonował tym bardziej, że poziom tych mistrzostw z roku na rok rośnie – podsumował trener AZS UZ.

Tekst: Gabriela Pietruszyńska, foto: Michał Kołaczkiewicz