Przed nami finał AZS Winter Cup!

0
605
Adam Chrapek lideruje klasyfikacji w slalomie gigancie, a w slalomie jest drugi. fot. Michał Szypliński/skifoto.pl

10 tysięcy złotych i możliwość korzystania przez trzy miesiące ze sportowego auta to główne nagrody AZS Winter Cup. Najlepsi narciarze cyklu będą w piątek walczyć na zakopiańskim stoku Harenda o zwycięstwo w finale, a w niedzielę o wielkie pieniądze w slalomie równoległym. To już siedemnasta edycja zawodów.

– Wypracowaliśmy sobie markę wśród narciarzy i AZS Winter Cup każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi Rafał Jachimiak z AZS Warszawa, który jest organizatorem cyklu.

Wszyscy zawodnicy, którzy startują w AZS Winter Cup, muszą mieć status akademicki i być członkami Akademickiego Związku Sportowego. Sportowcy rywalizują w dwóch konkurencjach – slalomie i slalomie gigancie. W finale dodatkową atrakcją jest slalom równoległy, w którym do wygrania będą nagrody pieniężne w wysokości 10 tysięcy złotych.

W drodze do finału zawodnicy przechodzili przez eliminacje, które zorganizowano na Harendzie, Jaworzynie Krynickiej oraz stokach w Kluszkowcach, Zawoi i Szczawnicy. Ostatecznie prawo walki o najcenniejsze nagrody uzyskały 43 narciarki i 65 narciarzy. Wśród nich będą m.in. uczestnicy uniwersjad Katarzyna Wąsek i Dominik Białobrzycki.

– W tym roku dużą nowością jest możliwość obserwowania wyników on-line. Na każdych zawodach jest także telebim, na którym wyświetlane są wyniki – dodaje Jachimiak. Najlepsi zawodnicy w dwuboju slalomowym dostaną w trzymiesięczne użyczenie samochody marki Toyota CH-R. Ponadto otrzymają czeki na zakup sprzętu w sklepach Adventre Sport. Na triumfatorów w slalomie i slalomie gigancie w klasyfikacji generalnej czeka szklana kula, dokładnie taka jak w Pucharze Świata w narciarstwie.

To nie wszystko, bo w niedzielę na najlepszych z najlepszych czeka wyjątkowa rywalizacja. – Szesnastu zawodników i osiem zawodniczek będzie rywalizować w slalomie równoległym o stypendium wartości dziesięciu tysięcy złotych – mówi Rafał Jachimiak.

Rywalizacja w piątek rozpocznie się o godz. 9 slalomem gigantem, a 12 zaplanowano start slalomu. Z kolei niedzielny slalom równoległy odbędzie się o godz. 14.

Głównym sponsorem AZS Winter Cup jest Grupa LOTOS S.A. Projekt realizowany jest przy wparciu Ministerstwa Sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj