Z uniwersjady na AMP w Wiśle

0
373

39 uczelni wyższych będzie miało swoich przedstawicieli w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie, które w piątek i sobotę odbędą się w Wiśle. Wśród uczestników będą reprezentantki Polski na ostatnią zimową uniwersjadę Klementyna Kołodziej i Urszula Mendys.

– Po raz szósty organizujemy te mistrzostwa, które są największą imprezą snowboardową w Polsce. Cieszymy się, że od dwóch lat do tradycyjnego slalomu dołączamy również jego wersję freestylową. W dzisiejszych czasach snowboard rozwija się właśnie przede wszystkim dzięki freestylowi, a my staramy się podążać za jego nowinkami – mówi Aleksander Fangor, prezes KU AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który jest organizatorem zawodów w Wiśle.

W Beskidzie Śląskim, według liczby zgłoszeń, rywalizować ma niespełna trzysta zawodniczek i zawodników z dwunastu miast – Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Nowego Targu, Olsztyna, Opola, Poznania, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia. W gronie niespełna czterdziestu uczelni są oczywiście ubiegłoroczni zwycięzcy – Uniwersytet Warszawski i Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie.

– W tym roku po raz pierwszy mam szansę wystartować w AMP. Poprzednia edycja pokrywała się terminem z zimową uniwersjadą, dlatego tegoroczny start będzie moim debiutem na tej imprezie. Ten sezon jest dla mnie pierwszym sezonem po zakończeniu kariery sportowej, a jadąc do Wisły liczę przede wszystkim na dobrą zabawę w towarzystwie, które łączy jedna pasja, czyli snowboard – mówi Urszula Mendys (AWF Warszawa), była reprezentantka Polski i uczestniczka uniwersjady w Krasnojarsku.

Zawodnicy rywalizować będą na stoku Skolnity – w piątek w slalomie gigancie i w sobotę w banked slalomie, czyli konkurencji freestylowej, polegającej na jak najszybszym przejechaniu toru ze śnieżnymi przeszkodami. Wstęp na imprezę jest darmowy. Uroczyste rozdanie nagród i dekoracja medalowa odbędą się w sobotę wieczorem wiślańskim w amfiteatrze.

Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu. Honorowy patronat nad imprezą objęli marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz miasto Wisła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here