Przed nami AMP w piłce nożnej kobiet w Poznaniu

0
1791

Aż 24 żeńskie zespoły staną do rywalizacji w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej, które w poniedziałek ruszają w Poznaniu. W kilku drużynach nie ukrywają apetytu na najwyższe laury.

W stolicy Wielkopolski szykuje się prawdziwe święto kobiecego futbolu w studenckim wydaniu. Na obiektach Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu POSiR-u na Golęcinie powalczy rekordowa liczba 24 drużyn i ok. 300 zawodniczek. W środę poznamy nowego akademickiego mistrza Polski. Na starcie zabraknie bowiem obrończyń tytułu z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Na poznańskich boiskach zobaczymy natomiast pozostałe ubiegłoroczne medalistki, które również tym razem są wymieniane w gronie faworytek. Gospodynie imprezy z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu – wicemistrzynie sprzed roku i mistrzynie sprzed dwóch lat – trafiły do grupy F, m.in. z Uniwersytetem Warszawskim, którego trzon powinny stanowić II-ligowe piłkarki. Z kolei trzeci ostatnio Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w grupie E spotka się z Akademią Nauk Stosowanych w Tarnowie, Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Uniwersytetem Opolskim.

– Spodziewamy bardzo wysokiego poziomu sportowego. Swój przyjazd awizowało sporo zawodniczek Ekstraligi z dużych boisk, jak również z futsalu. Pojawią się niemal całe zespoły ekstraligowe, jak Uniwersytet Jagielloński czy Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. W tym gronie nie zabraknie reprezentantek Polski, m.in. Anny Zapały z UJ Kraków – opowiada Wojciech Weiss, przewodniczący komitetu organizacyjnego AMP w piłce nożnej kobiet, a także trener piłkarek UAM w Poznaniu oraz reprezentacji Polski w futsalu kobiet. W składzie jego zespołu zabraknie m.in. Dominiki Dewickiej, która w zeszłym roku została uznana najlepszą bramkarką imprezy. Na przeszkodzie w jej występie stanie udział w Lidze Mistrzów beach soccera.

Początek AMP w piłce nożnej kobiet w Poznaniu w poniedziałek, 6 czerwca, o godzinie 9:00. Impreza potrwa do środy, 8 czerwca. Planowana jest transmisja na żywo ze wszystkich spotkań rozgrywanych na boisku UAM. Partnerem zawodów są miasto Poznań, a także Dom Wydawniczy REBIS i RaJu Photography. Patronat nad AMP w piłce nożnej kobiet w Poznaniu objął Polski Związek Piłki Nożnej.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.

 

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet

Grupy eliminacyjne:

Grupa A

  1. Politechnika Śląska w Gliwicach
  2. Politechnika Wrocławska
  3. Politechnika Poznańska
  4. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

 

Grupa B

  1. Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  2. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
  3. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  4. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

 

Grupa C

  1. Uniwersytet Gdański
  2. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  3. Uniwersytet Łódzki
  4. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

 

Grupa D

  1. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  2. Politechnika Gdańska
  3. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
  4. Uniwersytet Warszawski

 

Grupa E

  1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  2. Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
  3. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
  4. Uniwersytet Opolski

 

Grupa F

  1. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
  2. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  3. Politechnika Warszawska
  4. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu