Powtórzyć wynik z Tajpej!

0
1234
Szpadziści w Tajpej zdobyli dla polskiej szermierki aż cztery medale. fot. Paweł Skraba

Pięć medali zdobyli na poprzedniej letniej uniwersjadzie w Tajpej polscy szermierze. Powtórzenie tego wyniku byłoby wielkim sukcesem.

Dwa lata temu na najwyższym stopniu podium stanęła szpadzistka Aleksandra Zamachowska, która w finale pokonała srebrną medalistkę Kamilę Pytkę. Zamachowska i Pytka wraz z Barbarą Rutz i Martyną Swatowską zdobyły brąz w drużynie. Do tego po brązowe medale sięgnęli także szpadzista Filip Broniszewski oraz drużyna florecistek w składzie Julia Walczyk, Martyna Jelińska, Julia Chrzanowska i Hanna Łyczbińska.

Z tej grupy na planszach w Salerno – tam rywalizować będą o medale tegorocznej uniwersjady szermierze – pokażą się Pytka i Swatowska. Ekipa będzie bardzo liczna, bo do włoskiej Kampanii poleci jedenaście zawodniczek i siedmiu zawodników.

Szermierze będą walczyć już od samego początku uniwersjady – w czwartek zaplanowano turniej indywidualny szpadzistek, dzień później szpadzistów i florecistek, a w sobotę szablistek i florecistów. W niedzielę o medal w drużynie walczyć będą szpadzistki, a z kolei następny tydzień możemy zacząć medalami w turniejach drużynowych florecistek i szpadzistów. Wtorek, 9 lipca, będzie ostatnim dniem zmagań polskich zawodników na planszach – wtedy w turniejach drużynowych walczyć będą szablistki i floreciści. Trenerzy nie ukrywają, że największe szanse medalowe biało-czerwonych widzą w turniejach drużynowych szpadzistek, szpadzistów i florecistek.

Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj