Pomysł AZS wart nagrody? Szansa na niezwykłe wyróżnienie

0
1050

Książka „Sport to nie wszystko”, stworzona z inicjatywy Akademickiego Związku Sportowego w ramach współpracy z „Przeglądem Sportowym”, została nominowana w plebiscycie Sportowa Książka Roku. Już teraz można na nią głosować!

Bohaterami książki autorstwa dziennikarza „Przeglądu Sportowego” Piotra Chłystka są osoby, które są lub były związane z Akademickim Związkiem Sportowym (wśród nich medaliści olimpijscy: Tomasz Majewski, Agnieszka Kobus-Zawojska, Karolina Naja i Kajetan Duszyński). Dziesięć wyjątkowych postaci w nieszablonowych wywiadach potwierdza, że na sport można patrzeć z wielu perspektyw. Poza tym w każdej rozmowie znajdziemy wątki dotyczące AZS. Nie to jednak czyni tę książkę wyjątkową.

To przede wszystkim lektura, która jest zupełnie inna niż większość na rynku literatury sportowej. Jej charakter idealnie oddaje opis zamieszczony na okładce książki, dzięki któremu dowiadujemy się, że na ponad 250 stronach niezwykłe osoby ze świata sportu opowiadają o tym, jak pogodzić starty ze studiami oraz działalnością w wielu innych obszarach i jak znaleźć sposób na życie po zakończeniu kariery. Tłumaczą także, jak pokonać własne słabości, budować relacje i wpływać na otaczającą nas rzeczywistość. Ta książka to zbiór wywiadów pełnych inspiracji.
 
Na książkę „Sport to nie wszystko” można głosować na stronie: https://www.plebiscyt.sportowaksiazkaroku.pl/glosowanie-polskie