Po drugiej kolejce wirtualnych zmagań

0
147

Za nami druga runda nowego sezonu AZS Edu Esports! W rozgrywkach League of Legends i Counter-Strike klarują się faworyci poszczególnych grup. Mecz kolejki między Politechniką Poznańską a Politechniką Krakowską na Summoner’s Rift zwyciężyli studenci z Wielkopolski.

LEAGUE OF LEGENDS

Walka o awans do fazy wiosennej, a w przypadku League of Legends także na University Esports Masters, rozpoczęła się na dobre. Warunkiem uczestnictwa w barażach o reprezentowanie Polski na europejskim turnieju jest zwycięstwo w jesiennej fazie grupowej.

W grupie pierwszej do tego celu zbliżyli się studenci Uniwersytetu Gdańskiego i Wojskowej Akademii Technicznej, wygrywając swoje mecze i dzieląc aktualnie pozycję lidera. Po piętach depczą im jednak obrońcy tytułu mistrza Edu Esports – Akademia Górniczo-Hutnicza, która pauzowała w pierwszej kolejce, a teraz pewnie zwyciężyła z Uniwersytetem Wrocławskim.

Podwójnego lidera mamy aktualnie także w grupie drugiej – pierwszą lokatę dzielą Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Politechnika Wrocławska, których bezpośrednie starcie zobaczymy na transmisji w czwartek. Trzy punkty dopisała sobie także debiutująca w tym sezonie Politechnika Gdańska, która rozprawiła się z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie.

W trzeciej grupie niezawodne są jak dotąd reprezentacje Politechniki Krakowskiej i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, przy czym drużyna PJATK pauzowała w pierwszej serii gier. W transmitowanym w niedzielę meczu kolejki z dobrej strony pokazali się studenci Politechniki Poznańskiej pokonując Politechnikę Śląską. Na ten moment tracą dwa punkty do liderujących “Smoków” z Krakowa.

COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENISVE

Jedyną uczelnią, która na ten moment przoduje zarówno w tabeli League of Legends, jak i Counter-Strike’a, jest Politechnika Wrocławska. Wraz z krakowską AGH dopisały sobie kolejne 3 punkty za pokonanie odpowiednio Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (16:1 na Mirage, 16:2 na Trainie) oraz Politechniki Śląskiej (16:8 na Dust2, 19:15 na Mirage). Swój pierwszy mecz w nowym sezonie wygrali także obrońcy tytułu z PJATK, nie pozostawiając złudzeń Uniwersytetowi Wrocławskiemu (16:2 na Vertigo, 16:4 na Inferno).

W drugiej i trzeciej grupie liderują drużyny ze stolicy, a tuż za nimi plasują się zespoły znad morza. Uniwersytet Warszawski wyprzedza Politechnikę Gdańską, a Akademia Leona Koźmińskiego ma o 2 punkty więcej od Uniwersytetu Gdańskigo. Równo z popularnymi na akademickiej scenie esportowej “Morsami UG” stoi także drużyna Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Kolejna runda pełna emocji w AZS Edu Esports startuje już jutro. Na ten moment potwierdzone transmisje na twitch.tv/esports_assoc prezentują się następująco:

  • wtorek, 8 grudnia, 19:00 – Uniwersytet Wrocławski vs Katolicki Uniwersytet Lubelski (CS:GO)
  • środa, 9 grudnia, 19:00 – Politechnika Gdańska vs Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Elblągu (LoL)
  • czwartek, 10 grudnia, 19:00 – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach vs Politechnika Wrocławska (LoL)
  • niedziela, 13 grudnia, 18:00 – Akademia Górniczo-Hutnicza vs Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy (LoL)