Przez sześć godzin uczestnicy Warszawskiego Maratonu Fitness wyprodukują moc energii i spalą tysiące kilokalorii, a przede wszystkim doskonale będą się bawić. Wydarzenie odbędzie się już 13 grudnia.

W tym roku ćwiczenia z trenerami prowadzone będą na terenie Akademii Wychowania Fizycznego. W trzech halach odbędą się zajęcia z tabaty, jogi, pilatesu, zumby, czy treningu funkcjonalnego. To tylko część z bogatej propozycji, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Udział jest bezpłatny. Obowiązują jednak limity miejsc, dlatego warto się spieszyć ze zgłoszeniami.

– Regulaminowo wprowadziliśmy limit na dużej hali wynoszący 130 osób na każde zajęcia. W salach mniejszych trenować będzie mogło po 25 osób. Obowiązywać będzie noszenie maseczek po wyjściu z każdego treningu oraz dezynfekcja rąk. Zajęcia będą trwały 45 minut, a nie godzinę, jak dotychczas, bo trzeba opuścić obiekt, przewietrzyć halę, zdezynfekować ręce i przejść ponowny proces wpuszczania na obiekt. Wszystko rozgrywane będzie w dość intensywnym tempie, bo to jednak maraton. Chodzi o to, żeby się zmęczyć i wrócić do domu zadowolonym – powiedział Rafał Jachimiak z AZS Warszawa.

Z powodu obostrzeń to nie będzie rekordowa edycja imprezy. Wszystko jednak wskazuje na to, że mimo pandemii miłośnicy sportu chcą wciąż podtrzymywać swoją kondycję fizyczną. Zwłaszcza, że w ciągu ostatnich lat aktywność Polaków stale rosła, o czym świadczy frekwencja na biegach masowych czy w klubach fitness.

– Ludzie są spragnieni takich wydarzeń, widzę to w mediach społecznościowych. Fitness jest na topie tym bardziej, że zbliżają się święta, a jak wiemy w branży sportowej to oznaczało pełne sale na siłowniach. Co do samego maratonu to sporo osób przychodzi na pełne sześć godzin. Zwykle najwięcej uczestników przyciąga zumba, popularna jest też joga i pilates. Również osoba trenera często jest magnesem. W zależności od zajęć podczas godziny zajęć można spalić koło 600-700 kilokalorii. Najwięcej spala się podczas zajęć tanecznych – mówi Wanda Walenda współorganizatorka imprezy i instruktorka fitness.

Zajęcia podczas Warszawskiego Maratonu Fitness poprowadzą m.in Krystian Gronek – tancerz i szkoleniowiec fitness czy Dorota Święćkowska – trenerka personalna, specjalistka od nowoczesnych form gimnastyki. Jeśli nie słyszeliście o piloxingu, czyli połączeniu boksu, pilatesu oraz tańca, to Paulina Szela czeka z przyspieszonym kursem. Natomiast Oktawian Zagórski i Anna Cegłowska wycisną ostatnie poty podczas maratonu zumby.

Impreza odbędzie się 13 grudnia na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie przy ul. Marymonckiej 34. Początek o godzinie 10. Zapisy wystartowały: https://zapisy.azs.waw.pl/warszawski-maraton-fitness/

Warszawski Maraton Fitness to impreza cykliczna organizowana przez AZS Warszawa przy wsparciu Akademii Wychowania Fizycznego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wydarzenie finansowane jest ze środków m.st Warszawy oraz Ministerstwa Sportu.

Lista zajęć:

TABATA – Katarzyna Witkowska-Błażejczyk
STEP, DANCE – Dorota Święćkowska
JOGA – Marcelina Sankowska
JOGA – ZDROWY KRĘGOSŁUP – Marzena Walenda
PILATES – Aleksandra Rakowska
BODYART – Beata Messely
mFIT Power, Core, Holisic – Piotr Końko
PILOXING ® SSP – Paulina Szela
STRONG NATION – Ania Cegłowska
AERO DANCE NEW STYLE – Krystian Gronek
MOBILITY – Karolina Ito
TRENING FUNKCJONALNY – Michał Sejna
ZUMBA MARATON – Oktawian Zagórski, Ania Cegłowska