Zaczynamy odliczanie do XII Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku 2021. Do święta studenckiego sportu pozostały zaledwie dwa dni!

W tym roku areną zmagań najlepszych z najlepszych będą obiekty sportowe lubelskich uczelni. Igrzyska odbędą się w Lublinie po raz trzeci i to w niezwykłym momencie – kiedy AZS Lublin świętuje jubileusz 100-lecia swojego istnienia. W zawodach tych można wystartować tylko jeden raz w życiu, rozpoczynając akademicką przygodę jako student pierwszego roku. Aby powalczyć w ogólnopolskim finale, zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w eliminacjach środowiskowych w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

– Igrzyska to impreza wyjątkowa – można w niej wziąć udział raz w życiu, mogą w niej uczestniczyć jedynie studenci pierwszego roku studiów, po raz pierwszy przyjęci na studia. Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które w doskonały sposób promuje walory sportowe, naukowe ale i turystyczne naszego miasta i regionu. Organizacja Igrzysk to doskonałe potwierdzenie tego, że AZS Lublin z pełną odpowiedzialnością i dumą dzierży przyznany mu tytuł „Ambasadora Województwa Lubelskiego” – podsumował Jakub Czaban, organizator tegorocznej imprezy.

W najbliższy weekend do walki o zwycięstwo staną pierwszoroczniaki z ośmiu środowisk. Rywalizacja zostanie rozegrana w siedmiu dyscyplinach – biegach przełajowych, ergometrze wioślarskim, pływaniu, tenisie stołowym, koszykówce, piłce siatkowej i futsalu.

O przebiegu rywalizacji będziemy informować na stronie igrzyska.azs.pl i na profilu igrzyskaAZS. Historię dotychczasowych zmagań zobacz na stronie azs.pl.

Tekst: Maja Matyjaszek