Pierwsi finaliści wyłonieni

0
1591

Szesnaście zespołów zameldowało się 23 stycznia w Toruniu, aby przez kolejne trzy dni walczyć o miejsca premiowane awansem do poznańskiego finału Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. 

Do udziału w zawodach zgłosiło się niemal 200 zawodników z makroregionu północno-zachodniego, reprezentujących następujące uczelnie: Uniwersytet Szczeciński, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,  Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Morski w Gdyni, Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu, Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.

Turniej rozpoczęła oficjalna ceremonia otwarcia. Wśród zaproszonych gości, którzy uczestniczyli w otwarciu AMP znaleźli się pełnomocnik rektora ds. organizacji i ewaluacji badań naukowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. UMK dr ha. Dominik Antonowicz, prezes AZS UMK Toruń Henryk Boś, prezes AZS OŚ Marek Karpiński, dyrekcja UCS UMK Toruń Tomasz Górzyński i Krzysztof Wasilkiewicz oraz weryfikator i komisarz zawodów Robert Woźniak.

Zawody rozegrano na dwóch toruńskich obiektach sportowych – hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK i hali Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO. Rozgrywki w grupach zakończyły się w sobotę i wyłoniły osiem zespołów, które awansowały do ćwierćfinału. W poszczególnych grupach najlepsze okazały się zespoły: Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Kolegium Jagiellońskiego – Toruńska Szkoła Wyższa, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Szczecińskiego, Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Mecze ćwierćfinałowe wygrały zespoły WSG Bydgoszcz, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego i Toruńskiego Kolegium Jagiellońskiego. W półfinałach WSG Bydgoszcz pokonało Politechnikę Gdańską 2:1, zaś KJ – TSW Toruń okazało się lepsze od Uniwersytetu Gdańskiego 4:3. Zwycięzcy tych spotkań byli już pewni awansu do finałowego turnieju w Poznaniu. Ostatniego finalistę miał wyłonić mecz o 3. miejsce i to właśnie to spotkanie okazało się być najciekawszym i zarazem najważniejszym akcentem toruńskich mistrzostw. W zaciętych derbach Gdańska zmierzyli się reprezentanci Uniwersytetu i Politechniki. Triumfowali ci pierwsi 4:1 i tym samym zapewnili sobie prawo gry w poznańskim turnieju. W meczu finałowym w starciu zespołów z województwa kujawsko-pomorskiego nieznacznie lepsi okazali się zawodnicy z Torunia, wygrywając z WSG Bydgoszcz 2:1.

Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn w tym roku po raz pierwszy organizował Klub Uczelniany AZS UMK Toruń i UMK Toruń, przy współpracy z AZS Organizacją Środowiskową woj. kujawsko-pomorskiego. Tego niełatwego zadania podjęli się studenci UMK w Toruniu, którzy zorganizowali turniej na bardzo wysokim poziomie. Organizatorzy zebrali gratulacje za profesjonalne przygotowanie wydarzenia, niezwykle szybki przepływ informacji między dwiema halami sportowymi, co owocowało natychmiastowym publikowaniem wyników na dedykowanej zawodom stronie internetowej.

Na słowa uznania zasługują studenci Wydziału Prawa i Administracji, którzy pełnili główne role organizacyjne – koordynator ds. organizacyjnych Mateusz Cisewski, koordynator ds. komunikacji Oliwia Lewandowska i koordynator ds. rozliczeń Mateusz Rybka. Prężnie działające biuro prasowe tworzyli Mateusz Dauszta, Inga Formela, Eryk Jarzynka, Filip Krokos, Bartosz Matlęga, Przemek Wernerowicz. W biurze zawodów skrupulatnie pracowali studenci Wydziału Prawa i Administracji oraz Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Chemii Mikołaj Dulkowski, Monika Kruszyńska, Karolina Matecka, Julia Przeradzka. O atmosferę zawodów i organizację pobytu zawodników w obiektach mistrzostw dbali Karolina Błaszak, Daria Deruś, Weronika Jankiewicz, Weronika Miazga, Natalia Oliwkiewicz, Marta Raszczyk, Marta Sienkiewicz, Sonia Synak, Weronika Wójcik.

Klasyfikacja końcowa AMP w futsalu mężczyzn – Półfinał A
1. Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa
2. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
3. Uniwersytet Gdański
4. Politechnika Gdańska
5. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
7. Uniwersytet Szczeciński
8. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
9. Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile
10. Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
11. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
12. Uniwersytet Morski w Gdyni
13-16. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
13-16. Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu
13-16. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
13-16. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Tekst: Tomasz Górzyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj