O bilety do finału

0
1183

W miniony weekend w Toruniu poznaliśmy pierwszych finalistów tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. Przed nami kolejne turnieje półfinałowe. W Łodzi w dniach 31 stycznia – 2 lutego o bilety do Poznania będzie rywalizowało 15 zespołów ze strefy B.

Organizatorem Półfinału B AMP w futsalu mężczyzn już po raz trzeci jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Łódzkiego. Miejscem zmagań będą hale łódzkich uczelni – Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Styrskiej i Uniwersytetu Medycznego przy ul. 6-go Sierpnia. Oficjalne otwarcie zawodów zaplanowano na godzinę 10 w piątek, 31 stycznia.

Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się osiem uczelni z Warszawy, trzy z Łodzi, dwie z Białegostoku oraz po jednej z Olsztyna i ze Szczytna. Tym razem zabraknie zwycięzców ubiegłorocznego turnieju półfinałowego – Społecznej Akademii Nauk, która przez wiele lat świetnie radziła sobie także w finałach. W tym roku drużyna SAN nie zdecydowała się na start w Akademickich Mistrzostw Województwa Łódzkiego, będących eliminacjami do półfinału AMP. Trudno jednoznacznie wskazać faworytów łódzkiego turnieju. Przed rokiem drugie miejsce zajął Uniwersytet Warszawski, ale tym razem stołeczny zespół rzutem na taśmę zakwalifikował się do półfinału. Wzmocniony zawodnikami występującymi w I Lidze Futsalu powinien jednak walczyć w Łodzi o najwyższe laury.

– Jestem pewien, że futsaliści zadbają o wysoki poziom rozgrywek i mam nadzieję, że czeka nas emocjonujący turniej. W poprzednich latach rywalizacja o awans do finału była niezwykle zacięta – przyznaje prezes KU AZS UŁ, Michał Jaśkowski. – Dla naszego klubu organizacja każdej imprezy z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski to nie lada wyzwanie. Mamy zespół doświadczonych działaczy, w tym roku akademickim dołączyli do nas nowi studenci, dla których będzie to pierwsza okazja do zaangażowania się w organizację AMP.  Cieszę się, że kolejny raz przy wsparciu Uniwersytetu Łódzkiego będziemy mogli przeprowadzić imprezę najważniejszego cyklu akademickich rozgrywek.

Harmonogram gier przewiduje rozegranie 37 spotkań. Awans do finału wywalczą cztery najlepsze drużyny. Szczegółowy terminarz dostępny jest na stronie: https://ampy.pl/files/docs1920/komunikaty/1920_futsal_m_b_k2_harmonogram.pdf 

Uczestnicy AMP w futsalu mężczyzn Półfinał B

  1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

2. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

3. Politechnika Łódzka

4. Politechnika Warszawska

5. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

6. Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

7. Uniwersytet Łódzki

8. Uniwersytet Medyczny w Łodzi

9. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

10. Uniwersytet Warszawski

11. Uniwersytet w Białymstoku

12. Warszawski Uniwersytet Medyczny

13. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

14. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

15. Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku

Fot. Marcin.biz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj